Rumini Ferrit-szigeten

Részlet Berg Judit drámájából

Láttad már az új Ruminit a színházban? Most el is olvashatod, hogyan mutatja be Negró a szereplőket!

Rumini megint bajba keveredik – de szerencsére ő a legtalpraesettebb egérfiú a világon, így aztán sok mulatságos kaland során eljut a többiekkel a Ferrit-szigetre, ahol Molyra, a gonosz pillangókirálynő tartja fogva a ferritek népét. Rumininek végül nem csak a ferriteket kell a gonosz lepkéktől megmenteni, de a hajó teljes legénységét is.

tovább...

Vándorlány és az elvarázsolt Kisváros

Részlet Menyhért Anna regényéből

Vándorlány utazása során váratlanul megpillant egy gyönyörű kisvárost, amely azonnal megigézi, ám a látvány ahogy jött, úgy el is tűnik. Kisvárost titokzatos köd lepi be. Vándorlány és Góri, egy kisfiú a városból elindulnak kideríteni a rejtélyt.

Menyhért Anna a Kis ló-sorozat után most a nagyobbak felé fordul egy izgalmas és sokrétű meseregénnyel. A költői szöveget Balogh Andrea finom rajzai kísérik.

tovább...

A gombavadászat

Részlet Erdős István Aprótörpe indiánok c. könyvéből

Erdős István első mesekönyvében két bátor indiángyerek, Táncoló Pitypang és Ásítő Felhő kalandjairól olvashatunk. Táncoló Pitypang heves és vakmerő, Ásító Felhő bölcs és megfontolt, de mindketten segítőkészek és nagyon szeretik a veszélyes küldetéseket, így aztán készek bármikor megmenti a törzset vagy valamelyik tagját. Meséik a sziklás hegyek, égimeszelő fenyők nagyon indiános, nagyon amerikai tájain játszódnak. A kötetet Pásztohy Panka képei illusztrálják.

tovább...

A három rabló

Thorbjörn Egner: A három rabló

Élt egyszer vidáman három rabló: Kaszper, Jeszper és Jónatán. Kalandjaik nem csak róluk, szerethető rablásaikról, és lusta házioroszlánjukról szól, hanem egy egész falu eseménydús, sok humorral teli életét mutatja be. A falu becsületes lakossága hamar kitaszítja a játékos rablókat, de ők a legfurább helyzetekben is feltalálják magukat: használatba veszik az állomáson árválkodó villamost, elgondolkodnak azon, hogy miként is lehetne lopni indulni egy tevével. A városka szórakoztató életébe az alábbi meserészlet enged betekintést.

tovább...

Seita Parkkola: Vihar

Részlet a regényből, megjelent a Cerkabella kiadásában, 2012.

Vannak ezek a skandináv srácok meg lányok, akiknek irtóra elegük van a szüleik képmutatásából. Szerintem valószínűleg így van ezzel minden más nemzet tizenéves generációja is, csak éppen a skandináv írók ezt előszeretettel meg is írják, még hozzá sokféleképpen, izgalmasan, színvonalasan. A Viharban egy nagyon furcsa és nyomasztó iskola képezi le a rendszert, vagy inkább túlzásaiban, szimbólumaiban leleplezi. A kérdés: a teljes elnyomásból hol a kiút, lehet-e lázadni, vagy minden percünk előre betáblázható és ellenőrizhető? Ki a jó és ki a rossz, és hogyan maradhatunk önmagunk az elnyomás és az uniformizálás ellenében? Izgalmas-rejtélyes ifjúsági regény, aminek motívumai, helyzetei benn ragadnak a fejünkben.

tovább...

Pálcika, ha elindul

Részlet a Magvető Kiadó könyvéből

Darvasi László Trapitijét nem nehéz megszeretni, hiszen nála jóravalóbb és kedvesebb titkos királyfi kevesebb van a magyar meseirodalomban. Arról nem beszélve, hogy trapitizni a legjobb dolog a világon, és még a tökfőzelék is egész pozitív színben tűnik fel a mese végére (azért nem kóstoltam meg). Pálcika egész más figura: egy vékony kis alak, aki bármi lehet, mindenféléhez hasonlít, vándorol, felfedez, bejárja a világot - és afféle kifacsart pálcikaszempontból meg is ismertet vele. Épp ez a pálcikaszempont, ez a gyerekesen rácsodálkozó, de felnőttesen ironikus hangvétel teszi annyira szórakoztatóvá a szöveget - miközben muszáj gondolkodni, hogy mi köze is a rutinos világhoz ezeknek a pálcika-aforizmáknak vagy pálcika-félsztoriknak. Olvassatok részletet a könyvből! Mert egy Pálcika, ha elindul...

tovább...

Mese a porig rombolt nappaliról

Részlet Finy Petra Seprűsrác meséi című könyvéből

Rufusz Rafael bemutatkozik annak, aki nem ismeri. De hát mindenki ismeri.
Ezt a legópiros vagy szirénavörös hajat ugyanis nehéz elfelejteni. Nem beszélve Rufusz Rafael viselkedéséről. Az ő zsiványságaira mindenki emlékszik.
Rufusz Rafael ugyanis mostanában sokat rosszalkodik. Na, nem csak úgy riszi-rosszalkodik. Hanem úgy istenigazából, igazi galádságokat elkövetve, ahogyan a nagyfiúk szoktak. Mert azt még el kell mondani, hogy ez a kisfiú időközben nagycsoportos nagyfiú lett. És így hat és fél évesen már bizony gyakran kerül büntetésbe, mert annyit engedetlenkedik. - Finy Petra meséje

tovább...

Csikk

az első fejezet

Már az első fejezet elovasása után tudtam, hogy ezt a könyvet nem fogom letenni, mégha a vacsora bánja is. Lebilincselő könyv kamaszokról nemcsak kamaszoknak, hanem szüleiknek is. Útkereső road movie Berlinen át, Csikkel és barátaival.

tovább...

Kicsi és nagy

Részlet Agócs Írisz készülő könyvéből

Agócs Írisznek már első könyve megjelenése előtt nagy rajongótábora volt, hiszen a blogján, az Artistaműveken szinte minden nap újabb és újabb akvarelleket láthattunk. Sokan már akkor beleszerettek a szekrénytestű elefántokba és az apró, minden lében kanál madarakba. Azóta Írisznek számos könyve jelent meg, a legtöbb a Pagonynál. Maszat és a Cipelő cicák sok-sok gyerek kedvence lett kettőtől nyolc éves korig. Most Írisz maga írt egy mesét. Egy elefánt és egy madár filozofikus és humoros beszélgetését olvashatjuk arról, hogy miért jó kicsinek lenni és miért jó nagynak lenni. A kis kötetet a Könyvhéten vehetjük kézbe. Nem csak gyerekeknek, hanem a finomságokra fogékony felnőtteknek is ajánljuk.

tovább...

Sütihasználati beállítások