A nagy Most én olvasok!-lexikon

Olvass a sorozat részeiről tematikusan!

Emlékeztek még az Ablak-Zsiráfra? A gyereklexikon bejegyzései nem tartalmaztak hagyományos magyarázó leírásokat, mindent példamondatokkal mutattak be. Ezekben dőlt betűvel emelték ki a szóban forgó kifejezést és a kapcsolódó, más szócikkben is szereplő kifejezéseket. Most ilyenformán mutatjuk be nektek, milyen témákat, szereplőket, történeteket ismerhetnek meg a kezdő olvasó gyerekek a Pagony népszerű Most én olvasok! sorozatában.

tovább...

Mi is az a Halloween?

Mindent az ünnep eredetéről, hagyományairól és a töklámpásról

Vajon honnan ered a Halloween kultusza? Jelent-e neked ma bármit a töklámpásfaragáson és a beöltözésen kívül? Hogyan alakult ki a töklámpáskészítés hagyománya? Hogyan vonódtak be az eredetileg felnőtteknek szánt rítusba szép lassan a gyerekek? Tarts velünk, járjunk utána!

tovább...

„Elég vagy.”

Balássy Fannival és Korbuly Ágival beszélgettünk

A Bocs, hogy élek egy formabontó, szinte előzmény nélküli kötet. Ebben az interjúban a szerző és az illusztrátor, Balássy Fanni és Korbuly Ági mindent elmesél erről a különleges könyvről. Olvass tovább!

tovább...

„Zenélni kezdtek a mondatai a fülemben”

Katya Balen regénye, az Október, Október Pagony szerte hatalmas kedvencünk. Amikor a könyvről beszélgetünk, újra és újra elhangzik az is, hogy ez a történet olyan gyönyörűen van megszövegezve, hogy legszívesebben minden mondatát magunkra tetováltatnánk. Ebben pedig hatalmas szerepe van a szerző mellett a kötet magyar fordítójának, a Pagony Kiadó szerkesztőjének, Rét Viktóriának. Ebben az interjúban vele beszélgettünk fordításról, szerkesztésről és természetesen az Október, Októberről.

Olvass tovább!

tovább...

Az sem baj, ha nem tökéletes!

Interjú Fancsikai Eszterrel

Banán és a cserebere címmel jelentette meg (igen, ő maga) Fancsikai Eszter, a kétgyerekes infuenszer-író első (de nem utolsó) ismeretterjesztő képes mesekönyvét, melyet október 14-én, szombat délután a Frankel Pagonyban dedikál. Őt kérdeztük könyve kapcsán írásról, alkotásról, kiadásról...

tovább...

Menjünk a kuflis játszótérre!

Oké, akkor irány a Hild tér!

tovább...

"Kellő lendülettel és összefogással kifordíthatják a sarkából a világot"

Berg Judittal beszélgettünk Szélvésztől kergetve című regényéről

Megérkezett Berg Judit várva várt könyve az Abszolút Töri sorozatban. Itt a Szélvésztől kergetve! A szerzővel alkotásról, inspirációról, kutatómunkáról és persze Petőfiről beszélgettünk. Olvass tovább!

tovább...

„Sose becsüld alá az olvasóid képességeit”

Baráth Katalinnal beszélgettünk

Vajon milyenek voltak a boldog békeidők? És hogyan változtatta meg az éppen zajló iparosodás a parasztfiúk, úrikisasszonyok és mérnök urak életét? Baráth Katalin Abszolút Töri regényéből, a Gőzgépek és pomponlányokból kiderül! Olvasd el a szerzővel készült interjúnkat!

tovább...

Utazás Hollandiába Annie M.G.Schmidt nyomában

Minden, amit eddig nem tudtál a holland gyerekirodalom királynőjéről

Azt már régóta tudom, hogy Annie M.G. Schmidt a holland gyerekirodalom egyik legkiemelkedőbb alakja, arra viszont csak egy teljes Hollandiában töltött év után jöttem rá, hogy mekkora kultusza van a mai napig. Bár az írónő már több mint húsz éve nem él, könyveinek népszerűsége töretlen: minden holland gyerek ismeri Janó és Janka, Titi, Oti, Szutyok Sári és a többiek történeteit. Úgy döntöttem, kihasználom, hogy Hollandiában vagyok, hogy minél többet megtudjak egyik kedvenc szerzőmről.

tovább...

Sütihasználati beállítások