„A mesefolyam felnőttként sem tűnt el”
Milyen varázslények laknak Óbuda hegyein? Hogyan hoz össze a jóga és egy turmixgép egy szerzőt és egy illusztrátort? És mi következik abból, ha egy nagyon kreatív kislánynak mesterszakács az apukája?
Olvasd el az interjút és megtudod!
Úgy tudjuk, az Ali király karácsonyi vacsorája az első mesekönyved. Mi inspirált a meseírásra? Hogyan kapott szerepet a gyermekirodalom az életedben?
A gyermekirodalom mindig is része volt az életemnek, először persze csak hallgatóként, de nagyon hamar mesélőként is. Kisgyerekként rengeteg történetet találtam ki, amivel a családomat (de legfőképp magamat) szórakoztattam. Időként talán riasztó is lehetett nekik az a hatalmas képzelt világ, amiből a történetek sorjáztak. A mesefolyam felnőttként sem tűnt el, meséltem testvéreim gyerekeinek, aztán az enyémeknek - ezeket már le is írtam, de csak amolyan korszak dokumentumként. A karantén ideje alatt a nagyfiamnak keresgéltem ifjúsági regényt, és mivel nem találtam olyat, ami hozzá passzolt volna, írtam neki egyet. Akkor ő megkérdezte: miért nem mutatjuk meg ezeket az írásokat másoknak is? Így hát megkerestem a Pagony Kiadót az Ali királlyal és egy másik mesével, ami szerencsére tetszett nekik.
Rendeld meg az Ali király karácsonyi vacsoráját itt!
Az Ali király illusztrátorát, Agócs Íriszt előbb ismerted, mint hogy elkezdtetek volna közösen dolgozni a könyvön. Mesélnél erről egy kicsit?
Írisszel való ismeretségünk kezdete már az idő homályába vész, de a kiindulópontja biztosan a jóga és egy turmixgép volt. Ami pedig így együtt tart minket a létezésben az szerintem a közös világlátás, a humor és a varázslényekkel való közvetlen viszony.
Olvasd el a könyvről szóló ajánlónkat!
Hogy tetszenek az elkészült kötet illusztrációi? Így képzelted el a könyvet?
Óriási ajándék, hogy olyan alkotó készítette a képeket az első könyvemhez, aki jó barátom, és akinek rajongok a munkáiért is. Írisz illusztrációi csodálatosak, sokkal-sokkal szebb lett a könyv, mint ahogy én valaha is elképzeltem.
A mesédben varázslények lakják Óbuda hegyeit, és a főszereplőknek mindet végig kell látogatniuk. Miért döntöttél emellett a helyszín mellett? És mi inspirált a szereplők kitalálásakor?
Nehéz lenne eltitkolnom a családi inspirációt, hiszen édesapám mesterszakács és ha visszagondolok a régi karácsonyokra, azt kell mondjam, hogy nálunk mindig mindenkinek jutott az asztal mellett hely. Gondolom ezt érezhették meg a Lábbusz, a jeti, a Lápi Rittyó meg többiek, így kulminálódott ki a mese. A helyszín is adott volt, hiszen Óbudán éltünk, és rengeteget kirándultunk a környéken, a Kiscelli parkerdő az egyik kedvenc helyünk azóta is.
Azt csicsergik a madarak, már készül a második mesekönyved. Mit tudhatnak erről a projektről az olvasók?
Igen, már készül a második mesekönyv, ami egy kisgyerek nagyszülőknél töltött varázslatos vakációját meséli el. A kötet első meséje kábé tizenöt évet pihent a fiókban, óriási kihívás volt a felkérés, hogy folytassam a történetet. Amennyire izgultam miatta, annyira könnyű volt felvenni a fonalat és végül, ha minden igaz, nyolc mese kerül majd a jövőre megjelenő könyvbe.
Kattints ide és szerezd meg az Ali király karácsonyi vacsoráját!