Mindig a „mégjobb” a cél

Metzing Eszter illusztrátor és a mütyűrök - interjú

"Egy illusztrációs új projektem mindig a megkapott kézirattal kezdődik. Kinyomtatom, hogy kézben tartva olvashassam el egymás után legalább háromszor, mindenhová magammal viszem, miközben alaposan áttanulmányozom, és végig aláhúzom-kiemelem-bejelölöm a különböző szempontok szerinti fontos részeket, aminek a végére egy telis-tele firkált és jegyzetelt színes salátává nem válik, de ilyenkor már megvan az egésznek a váza a fejemben" - mesélte nekünk Metzing Eszter, a Simi és a rendetlen betűk című könyv illusztrátora. Olvasd tovább interjúnkat!

tovább...

Az elalvás titka

Interjú Harcos Bálinttal új könyve kapcsán

Harcos Bálint neve biztosan ismerősen cseng már a kisgyerekes családokban, hiszen a népszerű Szofi-sorozat cserfes kis főszereplője belopta magát az ovisok szívébe, ahogy a Csupaszív oroszlán, a Tigris és Motyó, Petya és Tulipán is! A költő-író-apa legfrissebb kötete, a Dorka és az elgurult gomb az éjszaka, az alvás, az elalvás kükönös világába vezeti a icsi-nagy olvasókat! Erről is beszélgettünk Harcos Bálinttal.

tovább...

Sétagalopp kontra gátfutás

Révész Emesével beszélgettünk új könyvéről és a diszlexiáról

"Képzeld el felnőttként, hogy embereknek nap mint nap olyan munkahelyre kell bemenniük, ahol újra és újra alul teljesítenek. Ez mélyen aláássa az önbecsülésüket, akkor is butának érzik magukat, ha ezt senki sem szegezi nekik közvetlenül." - így érez Simi is, Révész Emese könyvének diszlexiás főszereplője. A könyv szerzőjével beszélgettünk.

 
tovább...

A norma sokszínűsége

Különbözőség és azonosság a gyerekkönyvekben

A gyerekek korán megtanulják, hogyan zajlanak a mindennapok, megtanulják az élet alapvető szabályait, egyre többet tudnak meg az őket érintő eseményekről, folyamatokról, szokásokról, de új közösségekhez csatlakozva megismerhetnek olyan élettörténeteket, amelyekkel eddig nem találkoztak. A kérdés, hogy mikor kezdjünk arról beszélni, ami őket személyesen nem érinti, de találkozhatnak az adott problémákkal, miközben járnak-kelnek a világban.

tovább...

Könnyed álmok meséi

Megjelent Szofi szerzőjének új kötete

Harcos Bálint a dacos Szofi, a boszorkányos Pindur és Petya izgalmas története után most anderseni mélységű, varázsporral teli mesékkel tér vissza. Ismerd meg a Dorka és az elgurult gombcímű kötetet!

tovább...

Közel áll hozzám a mese finoman ironikus, kicsit abszurd világa

Dániel Andrást kérdeztük

Nagyon vártuk, hogy végre megjelenjen magyarul is Sylvia Plath gyerekeknek szóló könyve, A mindegy-öltöny. Most a kötet illusztrátorát, Dániel Andrást kérdeztük, milyen volt a kultikus szerző szövegéhez rajzolni, hová menne egy mindegy-öltönyben és hogy mégis melyik kuflihoz illene leginkább a csodás, mustársárga ruhadarab. Tudd meg te is!

tovább...

Legjobban az emberi történetek érdekelnek

Interjú Kertész Erzsivel legújabb regénye kapcsán

Gáspár 1551-ben, a törökvész idején egy titokzatos labirintusra bukkan, Dani pedig 2019-ben egy középkori történetet olvasva különös dologra lesz figyelmes. Kertész Erzsi kalandos történelmi regényében két fiú sorsa fonódik össze, de nem csak emiatt elképesztő a könyv: egy különleges felkérésre készült, amiből Pásztó valós, történelmileg hiteles múltjáról is képet kapunk.

 
tovább...

„Tetszik, ha valami kicsit kócos és fura"

Interjú Ferth Tímea illusztrátorral

Bojti Anna kalandjáték-kockázat könyve, az Éjszaka az állatkertbenmegjelenése óriási sikert aratott, teltházas bemutatóval indult útjára, alig két hónap elteltével pedig el is fogyott a boltokból, és most jön az utánnyomás. A siker azonban nem csak Anna fantasztikus írói stílusának, hanem Ferth Tímea sejtelmes hangulatú illusztrációinak is köszönhető. Az Éjszaka az állatkertben című kötet volt az első gyerekönyv-illusztrációs megbízása, munkáit azonban már láthattuk egy-két helyen… Olvassátok Ferth Timivel készített interjúnkat és tudjatok meg többet pályájáról és eddigi munkáiról!

tovább...

Legalább egy szemetet vegyél fel, légyszi!

Gévai Csillát kérdeztük a környezettudatos életéről és régi-új könyvéről

Olyan könyveket szeretek írni, amikben meg tudom szólítani a gyermekek és a felnőttek lelkiismeretét ilyen-olyan zöld témában, remélhetőleg mások hibáztatása nélkül, pusztán csak azért, hogy egyre többen ismerjük fel: gyerünk, szedjünk szemetet és ültessünk fát! A gyerekek különben fogékonyak erre a célirányos gondolkodásra: menjünk, csináljuk! Csak még kevés szülő érzi tartalmas szombat délutáni programnak a családi szemétszedést. Pedig annyi jó érzést tud adni a gyereknek és a felnőttnek is, ha tehet valamit a környezetért! - Gévai Csilla elmeséli, hogyan, mert frissített kiadásban jelent meg a Nagyon Zöld Könyv!

tovább...

Sütihasználati beállítások