30 tény David McKee-ről és Elmerről, a kockás elefántról

Tudj meg még többet az idén 30 éves Elmer-sorozat szerzőjéről! Érdekességek, kulisszatitkok, tények és adatok, hogy közelebb kerülj a világ legszínesebb elefántjához - és szerzőjéhez, David McKeehez!

tovább...

A jókedvű játék az első

Interjú a Jól játszani készítőivel

Jesztl József és Lencse Máté hivatása és küldetése, hogy a gyerekeket a játék élményén keresztül tanítsák meg játszani. Beszélgettünk velük játékmechanizmusról, versenyzésről, előnyadásról - olvasd el interjúnkat!

tovább...

Az erdő sem lenne olyan jó hely, ha nem csipognának a lombok

Majoros Nórával beszélgettünk

Majoros Nóra legújabb kötete Afrika varázslatos tájaira kalauzol. A magányos orrszarvú vándorlása során többek között az is kiderül, mennyit ér a

madarak barátsága. Ismerd meg a könyv szerzőjét!

tovább...

A gyerekek nem rosszaságból dacolnak

Interjú Vadadi Adriennel

Vadadi Adrienn az ovisok legnagyobb szakértője, most két könyve is megjelent a Pagonynál Pásztohy Panka rajzaival. A könyvek kapcsán beszélgettünk a szerzővel dackorszakról, szerepjátékokról, gyereknevelési tippekről és tanácsokról. Olvass tovább!

tovább...

Én csak feldobom a labdát

Interjú Paulik Mónival

“Azt hiszem, sokunkban van szándék arra, hogy a gyerekek nagyon okos, néha kínos kérdéseire őszintén, nyíltan válaszoljunk, csak nincsenek mintáink a saját gyerekkorunkból, amikhez visszanyúlhatnánk, így ezek a kérdések nagyon sokszor váratlanul érnek minket, és kihagyjuk ezeket a lehetőségeket.” - A Saci és Samu - Időtlen nyár című könyvünk szerzője, Paulik Móni segít, hogy hogy megragadjuk ezeket a lehetőségeket.

tovább...

Az ikonállatok térhódítása

avagy hogy jutottunk a csillámló unikorniskakiig?

Ikonállatok (és tárgyak) régóta léteznek az egész világon, de kialakulásukról vajmi keveset tudunk. A cikk megírása előtt igencsak utána kellett járnom a témának, mert bevallom, elképzelésem sem volt, hogyan jön divatba egy-egy fiktív figura, ami aztán a ruhaipartól kezdve a könyvpiacig mindent meghódít. Az eredmény nemcsak engem, de a velem együtt lelkesen kutakodó családomat is meglepte, akik körében végeztem egy nem reprezentatív kutatást is, hogy szerintük ki/mi a legnépszerűbb kitalált karakter.

tovább...

Mindig a „mégjobb” a cél

Metzing Eszter illusztrátor és a mütyűrök - interjú

"Egy illusztrációs új projektem mindig a megkapott kézirattal kezdődik. Kinyomtatom, hogy kézben tartva olvashassam el egymás után legalább háromszor, mindenhová magammal viszem, miközben alaposan áttanulmányozom, és végig aláhúzom-kiemelem-bejelölöm a különböző szempontok szerinti fontos részeket, aminek a végére egy telis-tele firkált és jegyzetelt színes salátává nem válik, de ilyenkor már megvan az egésznek a váza a fejemben" - mesélte nekünk Metzing Eszter, a Simi és a rendetlen betűk című könyv illusztrátora. Olvasd tovább interjúnkat!

tovább...

Az elalvás titka

Interjú Harcos Bálinttal új könyve kapcsán

Harcos Bálint neve biztosan ismerősen cseng már a kisgyerekes családokban, hiszen a népszerű Szofi-sorozat cserfes kis főszereplője belopta magát az ovisok szívébe, ahogy a Csupaszív oroszlán, a Tigris és Motyó, Petya és Tulipán is! A költő-író-apa legfrissebb kötete, a Dorka és az elgurult gomb az éjszaka, az alvás, az elalvás kükönös világába vezeti a icsi-nagy olvasókat! Erről is beszélgettünk Harcos Bálinttal.

tovább...

Sétagalopp kontra gátfutás

Révész Emesével beszélgettünk új könyvéről és a diszlexiáról

"Képzeld el felnőttként, hogy embereknek nap mint nap olyan munkahelyre kell bemenniük, ahol újra és újra alul teljesítenek. Ez mélyen aláássa az önbecsülésüket, akkor is butának érzik magukat, ha ezt senki sem szegezi nekik közvetlenül." - így érez Simi is, Révész Emese könyvének diszlexiás főszereplője. A könyv szerzőjével beszélgettünk.

 
tovább...
Sütihasználati beállítások