Ilyen volt az új Pagony megnyitója Budán

fotógaléria

Ha esetleg nem tudtál eljönni, vagy nem fértél be a tömegtől,  ha kíváncsi vagy arra, hogy szerepelsz-e valamelyik képen, akkor megmutatjuk neked, milyen volt a múlt pénteki megnyitó a Bartók Béla úton!

Köszönjük, hogy sokan, NAGYON sokan eljöttetek, velünk együtt örültetek, tartsatok velünk most már Budán is, ahol a hét 6 napján rengeteg könyv, játék és program vár!!!

tovább...

A geek csajoknak is van szívük

Holly Smale: Geek Girl - A lány, akit soha senki nem vett észre, Manó Könyvek, 2014, ford. Nagy Boldizsár

Vannak azok a típusú tinifilmek, amikben a főszereplő a barnahajú, alacsony csaj, aki vagy fest, vagy iskolaújságot ír, vagy csak simán okos, és utálja őt az amerikai iskola réme, a hosszú, szőke kosárlabdabajnok/szurkolócsapat-vezető. Aztán a Világ (de legalábbis a gimi) Legjobb Pasija, mit ad isten, egy fura véletlen során a Szőke Tökéletes Nő helyett beleszeret a Barna Hajú Lányba, és a csaj is (végre!) kikupálódik, azaz felvesz egy csinos ruhát, és egy jó kis magassarkút, mert azért lássuk be, abban nő igazán az ember lánya. First kiss, függöny, szereplők balra el.

Nos, a Geek Girl egy majdnem ilyen könyv, szerencsére csak majdnem.

tovább...

A Kis Testvér figyel

Meg Rosoff: Just in Case – Sorsbújócska, Európa Kiadó, 2014

Amikor egyéves Charlie nevű öccse majdnem kizuhan az ablakon, David Case-t az a tébolyult érzés keríti hatalmába, hogy a Sors vadászik rá, el akarja pusztítani. Az állandósuló fenyegetettség és a baljóslat feszültsége arra sarkallja a főhőst, hogy elbújjon a Sors elől, aki mint egy ceremóniamester, vagy sokkal inkább, mint egy nagyítóval bogarakat sanyargató csintalan gyerek, figyeli odafentről és macska-egér játékot játszik vele. Az elrejtőzéshez David lecseréli ruhatárát, megváltoztatja szokásait, (természetes élő)helyét, sőt a nevét is, így lesz Justinná (innen a címbe emelt angol szójáték, just in case, aminek jelentése: a biztonság kedvéért). - Fehér Renátó ajánlója

tovább...

Könyvek az egész családnak

Ajánlat a Tessloff Kiadó könyvei közül

A Tessloff Kiadót legtöbben a Mi? Micsoda? ismeretterjesztő köteteiről ismerik, de ők is mindig meglepik az olvasókat valami izgalmas újdonsággal. Most megmutatjuk, mit érdemes még kézbe venni és meglepni vele az egész családot. ha nevetni szeretnétek, vagy ha gyakorolni kell az olvasást, vagy ha esetleg megakatok  a törileckénél. Sugár Judit ajánlója.

tovább...

Virgonc angol úr

Roald Dahl könyvei

Roald Dahl girbegurbán leírt neve a gyerekkönyvek címlapjain védjegy. Szinte sugallja, mire számíthatunk (és mire nem). Jó kis kacskaringókra a fantáziánkban, furcsa, izgalmas történetekre. Semmiképpen sem királyfikra meg hercegnőkre. - Emrich Krisztina ajánlója

tovább...

Janó és Janka téli meséi

Részlet

Itt van Annie M.G. Schmidt és Fiep Westendorp sorozatának második része: A téli mesékben Janó és Janka megtudják, hogy a süni téli álmot alszik, képeslapot írnak egymásnak karácsonyra, ajándékot bontogatnak és havaznak, de ha túl nagy a latyak és a hideg, akkor felfedezik a padlást és a konyhát is! 

Olvassátok el a süniről és a levesfőzésről szóló mesét, majd az egész könyvet! (A leves receptjét megtaláljátok itt.)

tovább...

A szerelem nehézsége

Ajánló az Eleanor és Park című könyvhöz

Eleanor és Park regénye egy szerelem regénye. Egy olyan szerelemé, ami mindennek ellenében, teljesen irracionálisan, érdek nélkül bontakozik ki. Lassú és nehéz szerelem története, amelynek minden apró beteljesülése mégis könnyűséget ad - felemel, el az élet elviselhetetlen, nehéz, lehúzó dolgaitól. Olvassátok el Győri Hanna írását a könyvről, amit kötelezővé kellene tenni.

tovább...

Eleanor és Park

részlet egy nagyon jó könyvből

Rainbow Rowell első, magyarul megjelent könyve remélem, hogy kötelező olvasmány lesz! Minden, amit a kamaszok közötti barátságról, szerelemről tudni és érezni lehet, az benne van ebben a hitelesen mégis nagyon is szórakoztatóan megírt könyvben. Ráadásul a '80-as évek zenei kultúrája is kirajzolódik a regényből. Olvasd el a könyv első, nagyon ütős fejezetét itt és most.

tovább...

Aprólékos Európa

Baranyai (b) András: Európai böngésző, Pagony, 2014

Nem tagadom, hogy ez az írás lesz eddigi legelfogódottabb könyvajánlóim egyike, hiszen ez a könyv párhuzamosan készült az Amíg zötyögünkkel, ezért a színfalak mögött végigkísértem a rajzok készülését. A boldogságom tárgya tehát a tény, hogy Baranyai (b) András Európai böngészője végre nyomdába került! Gyerekpezsgő pukkanás a háttérben, Európa immár a mienk (is)! - Gévai Csilla ajánlója

tovább...
Sütihasználati beállítások