Kéne egy Nő

Rolf Lappert: Pampa Blues, Tilos az Á Könyvek,

A Pampa Blues az eddig megjelent legjobb könyvünk szerintem. Pont. Annyira jó, hogy nem is kaptam meg feladatnak, hogy írjak róla és én mégis írok. Hát, ennyire jó könyv a Pampa Blues. – Milán ajánlója

tovább...

Anya csak egy van

Avagy milyenek az anyák a mai regényekben?

Szerencsére már réges-régen elszakadtunk a konyhai gőzben sütő-főző, kötényes anyuka sztereotípiájától. A mostani kamaszregényekben olyan anyákkal találkozunk, akik szembe jönnek velünk nap mint nap az utcán, a boltban vagy épp a gyerekeink szülői értekezletén: önmagukkal, párjukkal, problémákkal küzdő, erősnek mutatkozó, ám valójában érzékeny nők, akik egy valamiben közösek: nagyon szeretik a gyerekeiket. Öt mai ifjúsági regény anyáit ismerheted meg Bagossy Laura írásából. Éljenek az anyák!

tovább...

Segít a vers

interjú Szálinger Balázzsal

Szálinger Balázzsal, a Versek a tilosban költői műhely vezetőjével beszélgetettünk természetesen versekről, a kamaszkorról, a költészetről és versírásról. Dió interjúja.

tovább...

Kiszámíthatatlanul izgalmas!

Itt az Időfutár 5! - A por hatalma

Hogy mennyire szeretitek az Időfutárt, azt boldogan láttuk a Könyvfesztiválon, ahol a szerzők csuklófájdulásig dedikáltak a hősiesen sorba álló rajongóknak. A sorozat ötödik része az egyre elsötétülő negyedik után két egészen különös világban játszódik: Buravárosban és az ókori Rómában. Izgalom és humor váltakozik, a karakterek az új közegben még jobban kibontakoznak, új oldalukról ismerjük meg őket. A recenzió írójának, Dragomán Gábornak (és sok más olvasónak) a kedvenc kötete lett: A por hatalma!

tovább...

Kedves Naplóm!

A szupermenők megérkeztek - ajánló egy Tilos az Á Könyvünk mellé

„Nyomorúságos idők állnak előttem” – ezzel a mondattal kezdődik Mán-Várhegyi Réka új ifjúsági regénye, így a főszereplő Marcellina titkos naplója. Marcinak nemcsak rettenetes nevével kell megbirkóznia, de szülei zűrös kapcsolatával is, válásuk miatt pedig új, lakótelepi iskolájába is be kell illeszkednie, ez azonban nem megy zökkenőmentesen - ajánló Szenderák Bencétől

tovább...

Egy nagyon helyes srác

Jeli-Tasnádi-Vészits: időfutár 5. - A por hatalma

Jól ismert hőseink térben és időben végképp szétszóródva igyekeznek újra megtalálni egymást, és ami talán még ennél is fontosabb: életben maradni. Részlet az 5. kötetből.

tovább...

A szupermenők

Mán-Várhegyi Réka: A szupermenők, Tilos az Á, 2015

Szabó Marci kalandjai a Spuderkában - igazi gimis regény, amiben a lakótelepi gimibe kell beilleszkednie a rocker apuka gyerekének. Első gyanakvása után rögtön talál magának barátokat, igaz nem a legmenőbb arcok, sőt... viszont egy csomó projektet indítanak, hogy menők legyenek, illetve nem Marci, mert őt nem(?) érdekli a menőzés, hanem a többiek. Együttes, éneklés, vlog, blog. Aztán végül mindegyiküknek összejön valami, ha nem is épp a terv szerint - és nem szupermenők lesznek, hanem csak jó lesz nekik, de az is épp elég! Olvassatok részleteket Mán-Várhegyi Réka könyvéből!

tovább...

Küszködő kamaszok

Aki keresi a válaszokat: A kispályás az Underdog 1-ből

Ahhoz, hogy egy regényt besoroljak a „jó” és a „rossz” könyvek közé, nálam nagy szerepet játszik az, hogy mekkora szavakat használ az írója és azokkal a szavakkal mekkora gondolatokat ébreszt bennem. Eszerint az én univerzumomban négyféle regény létezik. Az egyik (és a legjobb típus) az, amelyik kis szavakkal nagy gondolatokat ébreszt. Ennél eggyel gyengébb, de még mindig jó kategória az, amelyik nagy szavakat használ és ezekkel éri el, hogy nagy gondolatok jussanak eszembe. Ezután jön a harmadik kategória, ami a kis szavakkal operáló, kis gondolatokat ébresztő regényeket tartalmazza - még ez a kategória is a „kicsit jó” megfelelője. Rossz csak az a regény lehet, amelyik nagy szavakkal dobálózik és kis gondolatokat, vagy azokat sem ébreszt. Jó hír, hogy Markus Zusak javarészt kis szavakat használ A kispályásban, és innentől már óriási bakot nem lőhet. - Milán ajánlója

tovább...

Lídia a művészetek csemegeboltjában

Megjelent Gévai Csilla naplóregényének második része

Ez az a könyv, amit minden kamaszlánynak (sőt, kamaszfiúnak!) a kezébe adnék gyorsan! Engem most is - bár nem érzem magam befejezettnek - nagyon megérintett. Gévai Csilla naplóregényének második kötete, még az elsőnél is jobban sikerült, és ez elég jó jel, nagyon remélem, hogy olvashatok még Lídiáról! - Zsani ajánlója.

tovább...

Sütihasználati beállítások