"Az ihlet mindig váratlanul érkezik"

Tudj meg mindent Wéber Anikóról!

Ha a kortárs gyerekirodalomról beszélünk, Wéber Anikó neve megkerülhetetlen, és ezt mindössze néhány év alatt érte el. Szerettünk volna utánajárni, mi az oka annak, hogy regényei és kisebbeknek írt meséi egyaránt ennyire népszerűek. Tudjatok meg mindent Wéber Anikó eddigi életművéről, ami szerencsére egyre bővül és egyre sokszínűbb!

tovább...

Színpadon Az osztály vesztese!

A Budaörsi Latinovits Színház bemutatja Wéber Anikó regényét

Nagyszerű hírünk van a Wéber Anikó rajongóknak! A Budaörsi Latinovits Színház április 1-én bemutatja Az osztály vesztesét, melyet Wéber Anikó azonos című regénye alapján Kolozsi Angéla alkalmazott színpadra. Mi már alig várjuk! reméljük, ti is!

tovább...

Az Abszolúton túl

Ha már az egész sorozatot kiolvastátok

A 9-12 éves kiskamaszoknak megfelelő regényt találni talán a legizgalmasabb feladat a munkánkban. Nagyon szeretjük ezt az életkort, irtó jókat szoktunk beszélgetni a boltban, ezeknek a gyerekeknek nagyon határozott véleményük és ízlésük van. Ezek a könyvek pedig valóban fantasztikusak: izgalmasak, ötletesek, róluk és hozzájuk szólnak, és amellett, hogy viccesek, komoly témákat is feldolgoznak, mint például a válást, egy szülő elvesztését, az iskolai szekálásokat vagy a klímaváltozást. Nézd meg, mik azok a könyvek, amik mellett a kiskamaszok elfelejtik a mobiltelefonjukat bámulni!

tovább...

Az olvasó kamasz

Utópia vagy valóság?

Miért a 12-16 éveseket a legnehezebb olvasásra bírni? Hogyan tehetjük vonzóvá az irodalmat az internettel szemben? Hogyan döntsük el, milyen könyv való a gyerekünknek? Cikkünk átfogó képet ad arról, hogyan változnak korosztályosan a kamaszok olvasási szokásai, és hogy szülőként mennyire szükséges ebbe beleavatkoznunk. Olvass tovább!

tovább...

Pagony-szerzők az Év Gyerekkönyve díjasok között!

A Könyvhéten adták át a Hubby-díjakat

A Hubby – Magyar Gyerekkönyv Fórum a 88. Ünnepi Könyvhéten és 16. Gyermekkönyvnapokon adta át a 2017-es év legjobb gyerekkönyveinek járó díjakat.

tovább...

Mi van a depresszió és önsebzés mögött?

Interjú Ferenczy Dávid kutatóval Az osztály vesztese című könyv kapcsán

Az osztály vesztese című könyvünk kapcsán a bullyingról, bántalmazásról kérdeztük Ferenczy Dávidot, aki az ELTE PPK pszichológia szakán végzett, sok érzékenyítő tréninget látott, jelenleg pedig a Pszinapszis munkatársa. Az interjúból megtudhatod, mi a csipkelődés határa, hol indul a bántalmazás, hogyan lehet megelőzni és kezelni, valamint, hogy milyen kutatások és módszerek születtek azért, hogy biztonságos csoportokban élhessünk.

tovább...

Így segíts a gyerekeden!

Kalauz szülőknek

Mit tehetsz, hogy megelőzd? Hogyan segíthetsz a gyerekeden, ha már megtörtént? Most összeszedtük a lehető legpraktikusabb tanácsokat a bullying kapcsán! Kiderül, hogyan kell észrevenned, hogy mit tehetsz, valamint, hogy hogyan tudnak segíteni a fiktív történetek mind a megelőzésben, mind a traumák feldolgozásában.

tovább...

Kortárs tükör az iskoláról

Bántani és bántva lenni - hol kezdődik és hol ér véget a lánc?

Wéber Anikó Az osztály vesztese című könyve alig pár hete jelent meg, és máris óriási port kavart. A publicista, napközis tanárnő tollából olyan mű született, ami  érzékenyen mutatja meg aziskolai bántalmazást, és nem hagyja ki a történetből a családi környezeteket sem. Feszesen, pontosan tapogatja ki a gyerekek belső világát. A hihetetlen empátia ugyanakkor nem könnyíti meg az olvasó dolgát, gyorsan a mélyre ránt. A szöveg mégsem a témája miatt lehengerlő, bár meg kell hagyni, hogy a magyar gyerekirodalomra egyáltalán nem jellemző ez a fajta társadalmi rexlexió. De akkor mitől olyan ütős a regény, hogy egyszerűen nem bírtam egyben végigolvasni, és már az első húsz oldal után sírnom kellett?

Kattints a cikkre, és kiderül!

tovább...

Az iskolai zaklatásról feketén-fehéren

Hogy ne legyen senki az osztály vesztese!

Wéber Anikó könyve mindenképpen hiánypótló mű, mert végre őszinte képet mutat arról, hogy mi zajlik az iskola falai között. Régóta szükség van egy olyan szövegre, amely nem külföldi, és egy nagyon is mai, nagyon is mindennapos történetet mesél el, sajátosan magyar közegben. Teszi mindezt szikár és már-már plasztikus nyelvezettel, amely jól megidézi a mai kamaszok beszédmódját. Olvasd tovább pszichológus szakértőnk ajánlóját!

tovább...

A fájdalom nem szégyen

Olvass bele Wéber Anikó Az osztály vesztese című könyvébe

Szerinted milyen érzés az osztály vesztesének lenni? És milyen lehet mást megalázni, aztán némán sunnyogni a padban? Miért bántjuk egymást? Muszáj szeretet nélküli hatalmi harcok színtereként elfogadnunk az iskolát, vagy tehetünk érte valami?
Naná, hogy tehetünk! Sőt, kutya kötelességünk! A jóra törekvés, mások és saját maga szeretete minden kisgyerekben ott bujkál. Épp annyira, mint a a gonoszkodás, ha őt is zaklatják.
Az iskolai bántalmazás mára (kár áltatni magunkat) teljesen hétköznapi esemény Magyarországon. Ez pedig egy merész és érzékeny bullying könyv pont annak a 11-18 éves korosztálynak, akik előtt a téma gyakran kimondhatatlan, tabusított. Pedig ebben élsz! 

Olvass bele a könyvbe!

tovább...

Sütihasználati beállítások