Apukák, figyelem!

Apukák, figyelem! Itt egy nagy csomó könyv, amiben végre ti is szerepeltek, sőt, az apukák a főszereplők. Elvégre ugyebár nem csak az anyukák dolga a gyerekekkel foglalkozni. Sőt, kifejezetten élvezetes a gyerekekkel lenni, vagyis apukának lenni úgy általában, legalábbis a könyvek szerint. De szerintem a valóságban is. Olvassátok ezeket a könyveket a gyerekeiteknek!

tovább...

Oti megmenti a papáját

Részlet Annie M.G. Schmidt regényéből Fiep Westendorp rajzaival, Varga Orsolya fordításában

Oti papája, Tóni, isteni szakács. De sajnos könnyen dühbe gurul, és olyankor repülnek a finomabbnál finomabb fogások, a törékeny tányérok. A dührohamai miatt gyakran elveszti állását, és Otival a lakóbuszukban vándorolnak keresztül erdőn-mezőn. Velük tart két egérbarátjuk, és segítik őket útjukon a madarak is. Hiszen mindenképp munkát kell találni Tóninak és megfelelő lakást Otinak! Rengeteg kaland és hányattatás után egy hatalmas ünneplés keretében minden megoldódik - Oti és a papája otthonra találnak! Olvassátok el az ősszel megjelenő új könyvünk első fejezetét!

tovább...

Kortárs mesék a falon!

Hét új diafilm

A mangalicás töpörtyű, a tornafüzet és a balatoni hekkízű lángos - mind elbújhat a diafilm mögött. A diafilm igazi hungarikum, és még jó is. Egy egész (réges-régi) generáció élménye a diázás, és az azóta szülővé-nagyszülővé válók között maradt épp annyi, akik irracionális módon megőrizték ezt a szokást. Van valami a sötétben, összebújva falra vetített színes képekben, ami még mindig megragadja a gyerekeket. Ezért nálunk él és virul a diafilmezés.

tovább...

Játssz velünk!

Pipp és Polli böngésző

Játsszatok velünk, keressetek meg 6 apró részletet ezen a gyönyörű, virágzó utcán! Írjátok meg nekünk, hogy mit hol találtatok meg, és nyerhettek egy új Pipp és Polli könyvet, amelyben Pipp és Polli a piros lufival játszik.

tovább...

Kipikopi, mi a neved?

Győri Borbála kreatív blogja

Tagadhatatlanul itt az ősz, potyognak a gesztenyék. Miközben a fényes, frissen lepotyogott gömböcök után kutatunk az avarban, elfelejtünk azon búslakodni, hogy elmúlt az idei nyár, és milyen lehetetlenül sokára lesz újra napsütéses jóidő. A legnagyobb kincs a még héjas gesztenye, amit saját magunk bonthatunk ki óvatosan. A gesztenyegyűjtés nálunk kihagyhatatlan családi tradíció - nézzétek meg, milyen jó játékot készítettünk belőle!

tovább...

Szorongás ellen: mese

interjú Igaz Dórával, a doktormesék szerzőjével

Hamarosan a könyvesboltok polcán találjátok a Holnapra kutya bajod című! doktoros mesés könyvet. Igaz Dóra, a könyv szerzője háromgyerekes anyaként maga is túlesett az összes gyerekbetegségen, így első kézből igyekszik segíteni azon, hogy mind a gyerek, mind a szülő számára elviselhető, érthető legyen, hogy miért leszünk náthásak, miért fáj a torkunk, mi történik egy orvosi rendelőben, és hogy a szuri az csak egy kicsit fáj. Rövid interjú a gyógyító mesék szerzőjével.

tovább...

Rózsaszirmok a kalapács alatt

Győri Borbála kreatív blogja

Ezen a héten a Pagonyban minden kirándulós! Márpedig kirándulás közben nagyszerűen lehet gyűjtögetni, de ha nincs időtök-erőtök kimenni a városból, hát ne aggódjatok, a sétányokban és parkokban ilyenkor kizárólag földre szegezett szemmel érdemes járkálni. Gesztenyéből és a falevélből már ti is biztosan ezernyi holmit tudtok fabrikálni, mi most lehullott virágszirmokat szedegettünk a kosarunkba, s ragasztottunk fel a gyűjtőfüzetünkbe - olvasd a Kisladik kreatív posztját!

tovább...

Bálint és a baleset

Részlet Igaz Dóra Doktormeséiből Horváth Ildi rajzaival

Mindenki szokott beteg lenni. Legjobban az apukák szenvednek, második legjobban a kisgyerekek, az anyukák, hát ők meg állnak a gáton és kémlelik a holnap láthatárát. Mivel mi a szenvedő férfiaknak nem adunk ki könyveket (még!), ezért a kisgyerekeknek kedveskedünk egy betegségekről szóló meséskönyvvel, amiben egy ovis csoportban, a Kökörcsin utcában sok-sok mindennapi betegség - nátha, influenza, bárányhimlő, kartörés - kerül elő. Hol Bálint beteg, hol Réka, hol Dani. A lényeg, hogy megértsük, hogy mi bajunk van, és máris kevésbé félünk, hiszen tudjuk, hogy holnapra, de legkésőbb jövő hétre kutya bajunk lesz. Vigasztaljuk a gyerekeket ezzel az okos kis mesekönyvvel, ha elkapja őket az őszi betegség-cunami!

tovább...

Kirándulás? Piknik?

Kirándulni ilyenkor a legjobb, mert legalább nem sül meg az ember, de nem is kezd el két óra után vacogni. Az őszi erdő gyönyörű és tele van izgalmasnál izgalmasabb gyűjtenivalókkal, gesztenyével, terméssel, levéllel, faággal. Megfigyelhetjük a zúzmókat és mohákat, leshetjük az őzeket, mókusokat, nyulakat, cinkéket, ha csöndben vagyunk. Ha pedig elfáradtunk, telepedjünk le, és meséljünk, játsszunk a szabadban, amíg lehet, amíg le nem fagynak a fülcimpáink.

tovább...
Sütihasználati beállítások