Te hogy rendezed a könyveid: ABC vagy színskála?

Papp Balázs (15) vagyok. Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium magyar szakos tanulója vagyok, itt tanulok hetedik óta. Előtte a Bornemissza Péter Sportiskola diákja voltam. Szabadidőmben szívesen olvasok, focizok, deszkázok, játszok a testvéreimmel (1 öcs, 1 húg, 1 báty), valamint íro(gat)ok, novellákat, slameket, elmélkedéseket, illetve nemrég elkezdtem egy regényt is. Ezek csak az íróasztal fiókjának készülnek, nem igazán szoktam „kiadni” őket. Szeretnék majd publicisztikával foglalkozni, főleg filmkészítéssel, ezért viszonylag gyakran nézek filmeket, járok moziba. Kedvenc filmjeim: Időhurok, Memento, Ponyvaregény, Sötét Lovag. – Papp Balázs kamaszkritikus bemutatkozása

tovább...

Irodalomóra 424 oldalon

Nényei Pál: Az irodalom visszavág

Unott tekintetek, halk, vagy nem éppen visszafogott beszélgetések, a toll sercegése a levelezőlapon, suhanó cetlik a levegőben, egy-egy viccesnek szánt beszólás az órához kapcsolódó anyagról, a tanárnő fáradhatatlan fegyelmezése, és még sorolhatnám. Jobban fogalmazva, az irodalomóra nálunk talán egy csapat félálmos diák, utolsó fáradalmas próbálkozása a 3. óra tájékán. – Keszthelyi Emma ajánlója

tovább...

Apa szerencsére még nem látta rajtam, mert direkt akkor vettem fel, amikor ő már elment

Olvass bele a Stand-up! folytatásába, a Most már igazánba!

Lehet, hogy Bakos Virág a legviccesebb lány az osztályban, de vannak hetek, amikor neki sem jön össze semmi. Naná, hogy nem a madarászás vagy a kutyasétáltatás az oka annak, hogy padlón van. De tényleg, mit kell csinálni, ha egy bombanő hajt a pasidra? Hogyan hívhatnád fel magadhoz a haverjaidat, ha a nővéred állandóan csipkekombinéban járkál a lakásban? Na, persze, még ott van az apád is, aki egy piás humorista, de ki van bukva, és egyetlen jó poén sem jut az eszébe. Nem kicsi a tét Virágéknál: könnyen kitörhet a teljes káosz. Vagy van még esély normális családdá válni?
Itt az Egy majdnem normális család 2.! Tudd meg mi történt Virággal a folytatásban!

tovább...

Egy család, ahol mindenki elfér

Avagy tanulságok egy kamaszlány naplójából

Bakos Virág naplójában egy család hétköznapjai elevenednek meg. Egy majdnem normális családé. Hogy van-e ilyen család? Melyik család tekinthető normálisnak? Molnár T. Eszter Most már igazán - Egy majdnem normális család 2. című művében egy kamaszlány naplóján keresztül sugallja a válaszokat, melyeket az olvasónak kell megfogalmaznia magában, kinek-kinek a saját értékrendje szerint. - Kamaszkritika

tovább...

Több mint szerelem

Bart Moayaert: Duett hamis hangokra, ford. Rádai Andrea

A vámpírlakként elnevezett szobámban kuporogtam és már épp kezdtem beolvadni a sötétbe, mikor anyu rám rontott a szokásos mániáival. Kegyelem nélkül felhúzta a redőnyöket, viszont ezúttal egy könyvet is nyomott a kezembe. Így került hozzám a Duett hamis hangokra című regény.
A szenzációs író, Bart Moeyaert műve örökre belopta magát a szívembe, és amellett, hogy a könyv fantasztikusra sikeredett, magától Bart-tól is tanultam egyet s mást. – Olvassátok Kovács Virág, kamaszkritikusunk ajánlóját

tovább...

Belém égett

Ajánló Szabó Borbála Nincsenapám, seanyám című könyvéről

Tud-e az ember olyan gyötrően, kiábrándultan és tragikusan magányos lenni máskor, mint kamaszkorában? Még ha a felnőttek mindent rendben lévőnek hazudnak is, egy tizenéves sokkal élesebben észreveszi a problémákat, és gyötrődve keresi a megoldást olyan gondokra, amiket nem az ő feladata lenne megoldani. Szabó Borbála regényefelkavaró őszinteséggel boncolgat egy olyan, teljesen hétköznapi szituációt, ami minden második gyerek élethelyzete lehetne. Vagy talán az is.

tovább...

Beszélgetett Petőfi Sándorral, hát az állat lehetett! Másra se vágynék.

Olvass bele a Nincsenapám, seanyám-ba!

Ha egy szobából nincs kiút, ha az életünk egy árulástól csöpögő cseppkőbarlang, ha tohonya élettárs-zsírszobrok feszülnek az ajtónknak, még akkor is meglepő menekülési iránynak tetszik a 20. század elejének magyar irodalma. Karinthy és Kosztolányi, a két macska, akikben a főhős tinédzserleány lelki társait, legjobb barátait és mókakomáit tiszteli, pótolni hivatott az elvált apát, a saját függőségével küzdő anyát és a többi családi árulót. 
Megrázó és humoros, mély és felemelő, felnőttes és gyerekes. Folytathatnám a látszólagos ellentétek sorát, de mivel ez jóval sekélyesebb lenne, mint a regénynek akár egyetlen mondata is, ezért abbahagyom. Inkább olvassátok el magát a művet!
/Litkai Gergely/

tovább...

Segítség, még mindig (majdnem) normális a családom!

Ruff Orsi írása a Most már igazán-ról, a Stand-up! folytatásáról

A nyári szünet utolsó napjaiban Bakos Virág az ágy alól, a pormacskák közül halássza elő naplóját, melyet valamikor a „Nagy Lekapcsolás” idején hagyott abba. A lusta nyári napok sem teltek eseménytelenül, de ami ezek után történik, az mindenképp rögzítésre érdemes. Ki hagy névtelen fenyegető üzeneteket a lakásajtóban? Mit látott meg véletlenül Virág a Balaton partján? Hogyan kerül egy forgatásra, és ki hívta el egy madárlesre? Vajon ki után sír Vera, és mi tűnt el Helga néni lakásából? A válaszokat Molnár T. Eszter sorozatának második része rejti.

tovább...

"Annyi mindent szeretnék kipróbálni!"

Kovács Virág kamaszkritikus bemutatkozása

A nevem Kovács Klára Virág, de a többség Virágnak szólít. 14 éves vagyok, és a galántai Kodály Zoltán gimnáziumba járok. Ebben a kisvárosban születtem, ami egyébként Szlovákia déli részén található. Bár itt az utak nem épp zökkenőmentesek, én a szabadidőmet mégis inkább deszkázással töltöm, rossz idő esetén pedig a teli plakátozott szobámban gubbasztok és sorozatot nézek, illetve édességgel tömöm magam, hogy oldjam az elmémben levő feszültséget.

tovább...

Sütihasználati beállítások