Kóstoljunk meg mindent!

Interjú Kalas Györgyivel a Világkóstoló című kötete kapcsán

"A Világkóstoló inspirációi a gyerekeim voltak, akik szerencsére hozzánk hasonlóan nagyon szeretnek utazni. Amikor tudunk, sokat utazunk együtt és nagyon érdekli őket minden, szívesen fedezik fel az idegen helyeket, ételeket, piacokat. Számomra öröm átélni, hogy mennyire nyitottak a világra, új élményekre és kultúrákra, ezért úgy gondoltam, talán más gyerekek számára is érdekes lehet egy utazós könyv." - árulta el a könyv születéséről Kalas Györgyi a vele készült interjúban.

tovább...

Ilyen a legeslegjobb szülinap!

Tarts Pankával az állatkertbe!

Ha megkérdeznénk egy ovist, mit vár a legjobban, legalább ezer dolgot fel tudna sorolni. De akármi is lenne ezen a végtelen listán, biztosan dobogós helyen szerepelne rajta egy fantasztikus szülinap, valamint egy egésznapos állatkerti kalandozás is. Miért ne lehetne a kettő egyszerre? Olvass bele el a Panka-sorozat szülinapi részébe!

tovább...

Így neveld digitális tudatosságra a gyerekedet

Mutatjuk hozzá a tökéletes mesekönyvet!

Hiába próbálunk picikori emlékeink között kutatni, nekünk mit mondtak a szüleink a biztonságos internethasználatról – ilyen beszélgetés akkor még nem történhetett. Nincs tehát előttünk minta arról, hogy mit, mikor és hogyan kellene átadni erről a témáról a gyerekeinknek. Shona Innes hiánypótló könyve fantasztikus segítséget nyújt ebben! Tudj meg mindent erről a csodálatos kötetről: Az internet olyan, mint egy pocsolya. Olvass tovább!

tovább...

Ahol tud, segít

mese egy közösségi szuperhősről, Csodakukacról

Ismerd meg Julia Donaldson legújabb verses meséjét! Bogarak, csigák, pillangók; a Csodakukac az aprónép között játszódik, hősünk pedig a szuperjófej földigiliszta.

Olvass tovább!

tovább...

Sajtból van a Hold?

Olvass bele az időutazó dínók legújabb kalandjaiba!

Úgy gondoltuk volna, hogy nincs olyan korszak, olyan földrész, amit Berg Judit időutazó dínói nem látogattak volna meg! De Trikó és Nyamm, kiegészülve Reginával, a tirexlánnyal is hasonlóképpen gondolkodhattak, mert inkább a Holdat célozták meg. Nyamm annyira be akarta bizonyítani barátainak, hogy a Hold bizony egy nagy kerek sajt, hogy véletlenül az egész csapatot 1969-be küldte, a Hold-misszió évébe. Persze ha már ide érkeztek, nem akarnak kimaradni a holdraszállásból. Vajon hogy fogadják őket az űrhajósok, Mike, Buzz és Neil? Olvass bele a regénybe, és megtudod!

tovább...

Milyen egy meglehetősen kicsi szörny?

Tujaszörnyek és nyírfakoboldok költöztek a polcainkra!

Milyen érzés új gyereknek lenni egy összeszokott osztályközösségben? Nem csak a költözés, ki - és becsomagolás nehézségeivel kell megküzdeni, nem csak a megváltozott környezettel, hanem azzal is, hogy minél hamarabb beilleszkedjenek az új osztályba. Ami sokszor nehéz: a régi iskolában máshogy szólították a tanárnéniket, máshogy álltak tornasorba, más íze volt a borsólevesnek. Hogy lehet mindezt megszokni?
És milyen érzés lehet az összeszokott osztálynak, hogy egyszer csak megjelenik egy új gyerek, aki máshogy köszön, rossz helyre áll be tornaórán és nem szereti a konyásnénik borsólevesét?
Ezt a kérdéskört járja körbe Kiss Judit Ágnes könyve, a Tujaszörny és nyírfakobold. Bár nem gyerekekről van szó, hanem az erdő titokzatos szörnyecskéiről, de az alapgondolatok ugyanazok: barátság, önazonosság, közösségiesség, befogadás.

tovább...

Liget, liget, nyírfaliget, fehér minden fája...

Megérkezett Kiss Judit Ágnes új könyve! Olvass bele!

Habók, a nyírfakobold esti sétájára indulva találkozik a síró-rívó tujaszörnnyel, Tutuval. Mit keres egy tujaszörny, a díszkertek lakója az erdő kellős közepén? Mihez kezd az új környezetben, ahol azt sem tudja, mi az ehető?
Kiss Judit Ágnes regénye, a Tujaszörny és nyírfakobold kötelező olvasmány azoknak az 5-8 éves gyerekeknek, akik új közösségébe kerültek nemrég, vagy akik óvodás csoportjába vagy osztályába új gyerek érkezett. Olvass bele Kiss Judit Ágnes könyvébe, és ismerd meg a tujaszörny további sorsát!

tovább...

Rumini Kondor-szigeten

Olvass bele a tengerész kisegér gyerekkori kalandjaiba!

Ismeritek Ruminit, a matrózt? A Szélkirálynő furfangos és csalafinta tengerésze egyszerű hajósinasként kezdte. De hogy szeretett bele a hajózásba? Apukája, a bátor Trimini mindig sokat mesélt hajóútjairól kisfiának, aki tátott szájjal hallgatta a meséket távoli tengerekről, békés lagúnákról és félelmetes tengeri szörnyekről. Egy nap viszont magával vitte kisfiát a Szélvész nevű vitorláson. Mi mindent láttak útjuk során? Olvass bele a könyvbe, és lépj be Rumini színes, izgalmas világába!

A Most én olvasok! – sorozat pedagógiai szakértelemmel megírt könyvei azokat célozzák meg, akik még csak most ismerkednek az olvasással. A 3-as szintű Most én olvasok - könyvek, mint a Rumini Kondor-szigeten-oldalanként 8-10 összetett mondatot tartalmaznak, és emellett Rátkai Kornél gyönyörű illusztrációi teszik még könnyebbé az olvasást.

tovább...

Kalózok a láthatáron!

Itt a legújabb Rumini-történet

Ki ne ismerné Rumini történetét, aki bátorságával és ügyességével hajósinasból matróz lett a Szélkirálynőn, sőt, egyszer a kapitányságig is eljutott? A Most én olvasok!-sorozat 3-as szintű részében a kezdő olvasók akár önállóan is olvashatnak Rumini gyermekkori kalandjairól. Vajon hogyan szeretett bele a kisegér a hajózásba? Ezt a történetet meséli el a Rumini a Kondor-szigeten című regény!

tovább...

Sütihasználati beállítások