Megújul a web!

új blogok indulnak

Ha nem is az egész, de a Pagony weboldala igen, blogosodunk! Kicsit személyesebbek leszünk a jövőben, szeretnénk nektek nemcsak könyveket mutatni, hanem sok érdekes és kreatív dolgot, amit a gyerekeitekkel csinálhattok. Igen, olvasunk sokat, de még főzünk, meg alkotunk-szöszmötölünk, és persze társasozunk, játszunk. No és iskolába járatjuk őket, aztán megírjuk helyettük az olvasónaplót – erre is szeretnénk alternatívát mutatni. Amit eddig is szerettetek, azt ezután is megtaláljátok: tematikus szemléinket, interjúinkat szerzőinktől, és részleteket a készülő Pagony-könyvekből.

VÉGTELEN SPAGETTI - Amit már ismertek és szerettek: Vrábel Kriszta, a Dolce Vita gasztroblog gazdája indított Végtelen spagetti néven gyerekkel főzős blogot a Pagonyon. Minden második héten találtok egy receptet, amit egy-egy könyvszereplő ihletett, és amit gyerekeitekkel együtt készíthettek el és ehettek meg: egyszerű, de mindenkinek finom ételek. Krisztával készült interjú itt.

laszlozsuzsi200.jpg
MAMAZÓNA - Nemsokára indul László Zsuzsának, a Takoo és a Mamazon kreatív blogja, a Mamazóna. Itt olyan apró kreatív ötleteket találtok majd, amit könnyen elkészíthettek otthon a gyerekekkel. Olvassátok el bemutatkozását: "Két csodálatosan kreatív gyerek és egy szintén kreatív férj mellett élem mindennapjaimat. Hogy ez véletlen-e? Nem tudom. Annyit tudok, hogy már születésük előtt sokat gondolkodtam azon, hogy miként lehet megtartani a gyerekek vele született kreativitását, hogy mi és miért történik, miközben felnövünk, és elbizonytalanodunk egy olló láttán. Régóta érzem úgy, hogy az önfeledt együtt-alkotás örömét szeretném átadni olyan szülőknek, akik bizonytalanok magukban, a két kezükben, és ezért az óvodára, iskolára bízzák gyermekük kreativitásának "fejlesztését". Szeretném, ha megértenék, milyen végtelenül egyszerű ez az egész, hogy mindenkinek két jobb keze van, és hogy milyen csodálatos érzés, ha gyermekünk szárnyalásának mi magunk is részesei vagyunk."

Február végétől pedig a közismert Cellux-csapat is beköltözik havonta egyszer a Pagonyra, hogy recycling cuccok lepjék el lakásotokat, szintén egy-egy új Pagony-könyv témájához kapcsolódva.

vera150.jpg
KŐ-PAPÍR-OLLÓ - Szollár Vera játékajánlóit eddig is olvashattátok a Pagony oldalán. Ezután kicsit jobban megismerhetitek Verát, aki a Pagony játékkínálatát alakítja és a legjobban ismeri. Hasznos tanácsokkal segít, és várja a ti tapasztalaitokat. Szóljatok bele, hogy milyen játékok legyenek a boltunkban! Vera blogja a Kő-papír-olló, hogy miért? “A kedvenc játékom a Kő-papír olló, mert nem kell hozzá semmi más, csak két kéz. De azért három gyerek és a hozzájuk tartozó rengeteg barát mellett jó pár kártyát, társast, memorit elhasználtunk az elmúlt 15 évben. Minden játék, ami bekerül a Pagonyba, alapos tesztelésen megy keresztül, boltunkban és a weben szinte csak olyan játékot találtok, amit mi magunk is kipróbáltunk és valóban úgy gondoljuk, hogy te is szeretni fogod. És most, indulhat? 1,2,3… kő! Ki nyert?”

varnaizsuzsa3.jpg
SZÍNES KRÉTA - Játék és alkotás mellett még néha tanulni is kell, de lehetőleg e kettőt összekötve. A Színes Kréta pedagógusoknak szól majd, és Várnai Zsuzsa művészetpedagógus fog nektek olyan órákat megmutatni, ahol kortárs művekkel foglalkoznak a gyerekek. Természetesen sok-sok olyan óvodapedagógussal, tanítónővel, vagy komoly középiskolai tanárral is fogtok találkozni, akiknek segítségével megmutatjuk, hogy bátran nyúlhattok a kortárs gyerekirodalomhoz a legkülönbözőbb órán is. Várnai Zsuzsa jelenleg a Farkasréti Iskola Művészettel Nevelés programjának vezetője, vizuális ábrázolást és kortárs gyerekirodalmat tanít és művészetterapeutaként is dolgozik. A legtöbben a cipelő cicák anyukájaként ismerik.

PAGONY TV - Újdonságként havonta vagy talán gyakrabban is kis színes videókkal örvendeztetünk meg Titeket, mikor már nincs kedvetek olvasni. Ez lesz a Pagony TV – benne mesefelolvasás, versolvasás, bábozás, interjú és egyéb érdekességek.

Az egyes blogokat a bejegyzés címe alatt, a címkék közt a blog nevére kattintva nézheted meg külön-külön.

ÉS MÉG...

Sok régi-új rovatunk átalakul. Továbbra is találsz majd részleteket készülő könyveinkből a FOLYT. KÖV.rovatban. Ha nem is olvashatsz minden új könyvről oldalunkon, de minden héten az aktuális kampányban szereplő könyvekhez kapcsolódik a BEST OF: a legjobbak az adott témában avagy kiadótól. Ha meg valami igazán elementárisat akarsz, böngészd A HÓNAP KÖNYVÉT, amibe a legütősebb olvasmányokat válogatjuk be. Minden hónapban más írja meg innen a Pagonyból, hogy mi a kedvence, és kicsit magunkat is mindig bemutatjuk – csak hogy tudd, kik vannak a vélemények mögött.AZ ÍRÓ OLVAS - Mindig is érdekelte az olvasókat, hogy mit olvasnak vajon maguk az írók? Minden hónapban egy pagonyos szerző mesél arról, hogy mi volt éppen neki, vagy gyerekének a legnagyobb olvasmányélménye – hogy aztán ti is kipróbálhassátok a legjobb könyveket.  Keressétek mostantól Az író olvas blogot.

KÉZZEL RAJZOLT ÉLETRAJZOK- Nemcsak az írók érdekesek, hanem az illusztrátorok is. Havonta egy-egy illusztrátorral olvashattok részletes interjút Gévai Csilla segítségével, ez lesz a Kézzel rajzolt életrajzok.

A szemlékben és könyvajánlóinkban ezentúl ikonokat fogsz látni a könyvek mellett: ha nincs kedved végigolvasni az ajánlót, elég rápillantanod az ikonokra, hogy tudd, mire számíts. 

A könyvajánlók címkéiben pedig ezentúl megtalálod, hogy milyen korú gyerekeknek ajánljuk a könyveket. Az életkori címkére kattintva megjelenik az összes cikkünk, amelyben az adott korosztálynak ajánlunk könyveket.

Végül, de egyáltalán nem utolsósorban szeretnénk nektek bemutatni külsős, de állandó cikkszerzőinket: Bánáti Annát, Emrich Krisztinát, Kovács Tamást és Szombati Enikőt.

banati200.jpg
Bánáti Anna: 2012-ben végeztem az ELTE Radnótiban, most a Budapesti Corvinus Egyetemen tanulok nemzetközi tanulmányok szakon.  Amióta megtanultam az ábécét – bár az N betűnek nagyon sokáig a tükörképét használtam –, azóta szeretek és szoktam is írni. Eleinte csak szerettem nézni a saját írásomat (ez valamiért a mai napig megmaradt, ezért az egészséges mértéknél sokkal többször járok írószerboltba), aztán az első számomra igazán meghatározó könyvek – Harry Potter, A két Lotti, Az elveszett idő szigete – elolvasása után elfogott valami vágy, hogy én is valami hasonlót alkossak, így novellákkal és boszorkányos, kalózos regényekkel próbálkoztam. Egy verses átmenet után aztán rájöttem, hogy sokkal jobban megy az, ha már létező műveket próbálok meg elemezni és értékelni, úgyhogy végül is ennél maradtam. Egyébként nagyon szeretek zongorázni, papírból értelmetlen dolgokat hajtogatni és kiírni a kedvenc mondataimat az aktuális könyvből, amit olvasok.

 

emrich200.jpg
Emrich Krisztina: A szüleimet egész nap olvasni láttam, így 9 éves korom óta falom a könyveket s leledzem a könyvek teremtette világokban. A csúcspont persze a kamaszkor volt, a legszűkebb esztendők négy éve kezdődtek Marci, majd Dani fiaim születésével (bocs, srácok), cserébe viszont megelevenedett az álomvilágok egyike s a mai napig ebben lubickolok. Szegény gyerekeim még nem tudják, de minden porcikámmal azon vagyok, hogy megszerettessem velük a könyveket és az olvasást, mert személyes tapasztalatom, mennyire gazdagított engem minden egyes jó könyv.

 

tomi_kicsi.jpg
Kovács Tamás: 2012-ben érettségiztem az ELTE Randóti Miklós gimnáziumban, jelenleg tájépítészetet tanulok a  Corvinus egyetemen. A budapesti Gyermekvasúton, ahol 2009 óta vagyok ifivezető, rendszeresen foglalkozom 10-14 éves gyerekekkel. Ott ücsörögtem a Fában a Pagony megnyitásakor, és a Fa melletti kisasztalnál hallgattam először későbbi magyartanáromat, Fenyő D. Györgyöt. Kiskoromban szerencsére mindig nagyon jó könyveket olvastam/olvastak fel nekem, olyanokat, amik azóta is rendszeresen eszembe jutnak (Már megint kavicsot eszel csigabiga helyett...), és amiket most is szívesen veszek le a polcomról. Később egy ideig "tematikusan" olvastam, hónapokra beköltöztem Rejtő, Durrell, vagy Verne világába. Mostanában összevissza olvasok, úgy néz ki az éjjeliszekrényem, mint a kakaós kalács sajttal (amit szeretek). 

A képen én a bal oldalon vagyok látható. 

szombati200.jpg
Szombati Enikő: Szociológiát, filozófiát, közgazdaságtant és esztétikát tanultam. Kicsit túl sok, szóval biztos túl kevés, de nem tudom kinőni az örökös rácsodálkozást. Diplomáztam, doktorira jártam, dolgoztam, utaztam. Szívem szerint ma is folyton utaznék, bár az utóbbi időben repterek helyett inkább a kanapén olvasok. A dolgok sokat változtak körülöttem, de a könyvek maradtak, róluk nem tudok leszokni. Lett egy komoly betegségem meg egy nagyobb családom, és rákaptam az ifjúsági irodalomra, amiről azt tartom, ha jó, maga a legjobb felnőtt irodalom. Ez reptet most. Kamaszkoromban jobban érdekeltek a felnőtt könyvek, van mit pótolnom. A másik hobbim a szociális munka lett. Azt hiszem, az akadémiai karriernek végképp búcsút mondhatok, a fikció mellé bekúszott a való világ.
Akik még mellettem olvasnak: Artúr és Adél, tizennégy és tizenkét évesek, akinek felovasok: Ábris, aki hamarosan hét lesz.