Ne menj világgá!

Olvasd inkább Tafitit!

Illetve ha világgá indulnál, akkor is vidd magaddal a Pagony legújabb könyvét, a kis szurikátakölyökről szóló mesekönyvet! Egyszerű de nagyszerű állati kalandok, sok-sok kedves, böngésznivaló rajz kicsiknek felolvasásra, nagyobbaknak önálló, kezdő olvasásra. Sugár Judit ajánlója.

tovább...

Könyvek, amik (majdnem) mindent kibírnak

lapozós szemle a legkisebbeknek

A gyerekkönyvek között egy külön sajátos világot képviselnek a lapozók. Ezek a kemény lapos, rágás- és nyál tűrő, viszonylag kevés szöveget rejtő, de annál színesebb és tartalmasabb kis könyvecskék, amik megalapozzák a legkisebbeknél a könyvek szeretetét, és felejthetetlen emlékeket okoznak a szülők számára. Olvasd tovább Laura írását a lapozókról!

tovább...

Tafiti - Utazás a világ végére

Részlet Julia Boehme könyvéből

Olvassátok el az aranyos kis szurikáta, Tafiti történetét, aki kalandokra vágyott, és ezért nekivágott a nagyvilágnak!
Vajon sikerül legyőznie a sok-sok veszélyt, ami egy apró és védtelen, ám de nagyon bátor kis állatra leselkedik a szavannán? - Julia Boehme meséje Julia Ginsbach rajzaival

tovább...

Csoda és Kósza virágja

50 éves lenne Czigány Zoltán

Csoda és Kósza fogalom lett a magyar gyerekirodalomban, olvassák kicsik-nagyok a két nem mindennapi ló hallatlanul vicces történeteit. Három kötet, sok-sok mese egy írótól, akit Czigány Zoltánnak hívtak.
Ma lenne 50 éves...
Nekünk is nagyon hiányzik.
Ezen a napon rá emlékezünk egyik meséjével, melyet ebben a kötetben találtok.

tovább...

MAX - A született náci megszólal

Egy könyv, ahol az utószó is fontos

Mit csináljon az olvasó, ha egy könyvnek az eleje és vége nem jó, de a közepe jó? Ha ez egy fontos könyv, egy olyan könyv, ami a magyar piacon ha nem is hiánypótló, mert voltak elődei, de legalábbis különleges? Egy lendületes, nagy felvilágosító furorral megírt mű, ami olvasható és vonzó egy olyan korosztálynak, amely amúgy nem olvasója a történelmi regényeknek?

tovább...

D.A.C.-rajongó vagyok, mondtam már?

Megjelent a sorozat negyedik kötete, olvasd!

Beismerem: D.A.C rajongó vagyok. Tudom, hogy vannak a könyvnek hibái is, de nem tudok velük foglalkozni sajnos. Bár egy jó nagy pakli könyvvel tértem haza a könyvhétről vasárnap este, és egész nap dolgoztam, és hullafáradt voltam, de azért reggelre a D.A.C 4-et ki kellett olvasnom. - Győri Hanna ajánlója.

tovább...

Kedves Naplóm!

naplókönyvek kamaszoknak és anyáknak

Az elmúlt heti olvasnivalóim felkavaróak voltak: kamaszoknak szóló könyvekkel ismerkedtem. Hiába, ahogy nő az életkor, úgy szaporodnak a problémák is. Az ifjúsági irodalom már a realitásokon alapul, sőt, olykor brutálisan nagyítja fel az érzékeny, problémás helyzeteket. Magam is elkezdtem készülni a gyerekeim kamaszkorára, és sokszor, mikor szülők kérnek tanácsot tőlem a boltban, rábeszélem őket, hogy feltétlenül olvassák ők is az ifjúsági könyveket. Ezek az írások szembesíthetnek minket azzal, hogy a saját kamaszkorunk emléke - bármennyire hihetetlen is - de egyre jobban távolodik, hogy szülőként megváltoztunk, és a világ is más lett. Mindez olyan közhelyes, de akkor is igaz. -Laura ajánlója.

tovább...

Mit játsszunk Bogyóval és Babócával?

játékajánló

Én nagyon szeretem Bogyót és Babócát. Szeretem, mert nagyon jó emlékűek számomra. Gyermekeim legédesebb időszakát juttatják eszembe, amikor ők is rajongtak a katicakislány és a csigafiú történeteiért. Akkoriban még csak a könyvek léteztek, azóta azonban számtalan megjelenési forma született a mese szereplőiről. Akár a sztárokról, úgy Bogyóról és Babócáról is készültek különböző ajándéktárgyak és  játékok. Kalandra fel! - Laura játékos szemléje az igazi rajongóknak.

tovább...

Két kihagyhatatlan képeskönyv a Könyvhétről!

Van egy immár hatéves kislányom, aki a képeskönyveket szereti. Nem azokat a könyveket, amikben van kép, azaz nem pusztán az illusztrált mesekönyveket, de az igazi képeskönyveket, ahol a képet böngészni, nézegetni, értelmezni lehet. Ahol a kép maga is egy történet, avagy más esetben csak a képből is követhető a történet. Hogy ez azért van-e, mert második gyerekként oly mértékben volt elhanyagolt, hogy mindig az önálló “olvasásra” szorult, és az értelmezhetetlen, ellenálló betűket megutálta, vagy azért, mert már újszülöttként is első dolga volt hatalmas szemeit kinyitni és alaposan szemügyre venni mindent, örök rejtély marad.

tovább...

Sütihasználati beállítások