Kreatív. Cuki. Logikai.
Ajánlunk egy különleges alkotódobozt, mely fejleszti a kreativitást, az intelligens gyurmát az egész család élvezni fogja, a Frehska horgolt figurái pedig mostantól az ágyadba költöznek. És 3 új puzzle is érkezett a legkisebbeknek! Valamint továbbra is éljenek a logikai játékok!
Utolsó pillanatos ajándékötletek a közelgő húsvétra!
Boribon és Kippkopp kirakósok, hurrá!
Pont húsvétra érkeztek meg ezek a szuper és nagyon szerethető kirakósok, a megszokott minőségben és kivitelben! A legkisebbek, már két éves kortól kirakhatják Boribont a sok-sok színes lufival, élvezd a narancssárga-piros-sötét- és világoskék-lila-zöld-sárga lufik kavalkádját! A játék erős, vastag kartonból készült, és nagy elemeket tartalmaz, így a kicsi kezekbe könnyen belefér. A dobozban egy-egy 2, 4 és 6 elemes puzzle található, fokozatosan nehezedő kihívás elé állítva a gyerekeket. Fejleszti a megfigyelőkészséget és a koncentrációs képességet, valamint javítja a finommotorikát, szóval ideális és hasznos játék egyben.
3 éveseknek pedig itt van Boribon szülinapja nevű 12 és 20 darabos kirakó, mellyel akár egy ovis zsúrt is feldobhattok a torta előtt. És hogy Marék Veronika másik ismert párosa se maradjon ki, Kippkopp és Tipptopp, a gesztenyepár most egy 64 darabos kirakósba bújnak meg, ezt a játékot ajánljuk a legnagyobbaknak.
Horgolt cukiságok a Freshkától
Nem tudtunk nekik ellenállni, mert jó őket kézbe venni, nyomorgatni, gyömöszölni, szuperek a színeik és iszonyatosan helyesek! A Freshka Design egyedi tervezésű, kézzel készült horgolt figurái téged is elvarázsolnak, főleg így húsvét környékén, hiszen ezzel a nyuszival te leszel a legmenőbb, de választhatod az elefántot vagy a zebrát! Bármelyik PAgonyban egy kosárnyi cukiságot találtok, gyertek be!
UART alkotódoboz - azaz lépj le a papírról és alkoss térben!
Az UART alkotó doboz 5-12 éveseknek készült a GYIK Műhely módszertanára és filozófiájára építve. Céljuk, hogy az óvodai, iskolai vizuális nevelést kiegészítsük, a gyerekeket inspiráljuk a térbeli alkotásra, gondolkozásra, kreativitásra, de az alkotó dobozt bátran használjuk otthon is, így plusz elemekkel is kiegészíthetjük, így annak a gyereknek is lehet alkotói sikerélménye, aki nem szeret rajzolni. A dobozban és a weblapon található inspirációk segítenek az alkotás megkezdésében, az alapanyagok a gyermekeket térbeli alkotásra ösztönzik. A modelleken kívül síkplasztikák, egyedi mozaik képek is készíthetők.
Mi van a dobozban? Modellező fák, balzafa, bambusz rudak, drótok, parafa, géz, fonal, díszítésre apró elemek és különleges papírok. Összesen 14 különböző alapanyagot találtok, az elkészült alkotások tetszés szerint festhetők. Élj a kreatívitás lehetőségével!
Gyurma, gyurma, gyurma! Intelligens gyurma? Mi??? A gyurma? Mitől intelligens? Beszél? Fejben derivál? Vagy mit tud egyáltalán?
Utánanéztem, megtapiztam, megszagoltam...
És jött , látott és győzött! Nem szárad ki, húzható, téphető, hajtogatható, törhető, némelyik mágneses, mindenféle színben pompázik, folyik mint a trutyi, gombóccá gyúrva pattog is.
Nálunk, a fehérvári Pagonyban imádják. Muszáj kipróbálni. (Csabai Dóri)
És a jól bevált kedvenceink a Gém Klubtól!
Tavaly üstökösként robbant be a Concept, amit az Activity „unokatesójának” lehet nevezni, hiszen ebben a játékban is adott feladatokat kell kitalálnunk. De ebben az esetben se szó, se mozgás nem segíthet a játékosoknak. Mindössze 80 darab kis képecske, szimbólum az, ami elvezetheti őket a megfejtésekhez. Nehéz játék, nem véletlenül a 10 éves kort jelöli meg alsó korhatárként. A feladatkártyákon különböző nehézségű feladványok fokozzák az izgalmakat. A családi társasozás híveinek alapdarab!
A másik sikertörténet a Dixit, ami egész sorozattá nőtte ki magát az elmúlt időszakban, ugyanis már 5 különböző kártyagyűjtemény került piacra. Szabálya egyszerű, mégis olyan élményekkel teli játékot kínálnak, ami a felnőttek számára is szórakoztató. A kreativitás, az empátia, a verbális kommunikáció és az intuíciós készségek szükségesek ahhoz, hogy varázslatos képek segítségével mesék szövődjenek. A szabadjára engedett fantázia mellett az a cél, hogy belelássunk a másik gondolatába, és a rengeteg kártya közül kiválasszuk, hogy melyikre gondolhatott a mesélő. A Dixit alapcsomagja 2010-ben az Év Játéka-díjat is megkapta.
A Dixit rokonának is nevezhetnénk a Sztorikocka családot, ahol letisztult, egyszerű formavilággal, és kártyák helyett kockákkal játszva használhatjuk a fantáziánkat, és a kommunikációs készségünket. Minden egyes kocka oldalain különböző ábrák vannak. A játékot 9 kockával játszhatjuk, amelyek kidobása után, a felülre került rajzok kell, hogy meghatározzák a játékos történetét. A lényeg, hogy minden ábrának szerepelnie kell a születendő sztoriban. Variálhatjuk a játékot úgy is, hogy a résztvevőknek minden dobás után a másik történetét kell folytatniuk. Már kiegészítő kockákat is be lehet szerezni, amelyek tematizáltak, így új történetek előtt nyitnak kaput. Az alapjáték mellett cselekvéses, kalandokkal teli csomagok közül választhatunk. A 3 darabos kiegészítőkockákkal akár intergalaktikus, sportos vagy mesebeli történeteket is szőhetünk. A társas zsenialitása abban rejlik, hogy már óvodás kortól is játszható. A Sztorikockák segítenek kinyílni, felszabadulni, egymásra figyelni és tartalmasan szórakozni.
Nagy kedvenc még a Cardline című játék is, ami a becslési képességekre fókuszál, ugyanakkor sok érdekes információval szolgál az állatok világából. A kártyajáték lényege, hogy a képeken szereplő állatokat élettartalmuk, súlyuk vagy testhosszuk alapján, egymáshoz viszonyítva kell sorba rendeznünk. 7 éves kortól ajánlott.
A Pozsonyi úti boltunk legnagyobb slágere a Dobble, ami az eladási listánk élén szerepel. Ez a pörgős, látszólag nagyon egyszerű játék akár már az ovis nagycsoportokban kedvenc lehet, de népszerű partijáték a felnőttek körében is. Leginkább a koncentrációt és a reakciókészséget veszi igénybe. 55 kerek lapon különböző színű és nagyságú ábrákat látunk. Bármely két kártya kiválasztása esetén egyben biztosak lehetünk, hogy mindössze egyetlen azonos képet találhatunk. Mivel az ismerős ábrák mérete, és elrendezése folyton változik, ezért nagy odafigyelést igényel, hogy megtaláljuk azt az egy képet, ami nekünk kell. A Dobble ráadásul 5 különböző játékszabályt is tartalmaz, ezzel téve megunhatatlanná ezt a játékot.
És végül a személyes kedvenc, a Zingo. A karácsonyfa alatt találtuk jó néhány évvel ezelőtt. Ehhez a játékhoz kötődik az első családi társasozásunk. A fiam akkor volt 3 éves, a kislányom meg 6. Órák hosszat játszottunk a piros kártyaadagoló géppel, és a sárga műanyag kártyácskákkal, amiken különböző ábrák szerepelnek. Minden játékos kap egy táblát, amin 9 ábra található. A cél, hogy minél előbb begyűjtsük a képekhez illő lapocskákat. A kis kártyákat kettesével adagolja a gép. Ha valaki olyan lapot lát, ami neki kell, akkor el kell kiáltania magát, hogy "Zingo", és magához kell vennie az elnyert kártyát. Gyorsaság, és koncentráció kell a sikeres játékhoz, a játék kitalálói ugyanakkor az olvasási készségek fejlesztését is ígérik. (Bagossy Laura- Pozsonyi Pagony)