Fejlesztő játékok iskolakezdéshez
Még vár ránk néhány balatoni strandolás, nagy utazás, meleg estéken fűben ücsörgés, de már csak néhány hét, és újra itt az iskola! Az iskolakezdésre pedig nem csak az elsősöknek érdemes felkészülni, hiszen minden év újabb kihívásokat tartogat a tanulók számára. Összeválogattunk nektek egy szuper fejlesztőjátékokból álló listát, amiről minden korosztály bátran válogathat. A legjobb játékok nyári estékre, melyek a tanulást is megkönnyítik majd az iskolapadban.
Smart games sorozat
A Smart games logikai játékok nem csupán izgalmas designjuk vagy változatos tematikájuk miatt izgalmasak, hanem azért is, mert minden korosztálynak széles választékot kínálnak. 3 éves kortól akár 15-ig találsz köztük olyat, ami garantáltan igénybe veszi a logikai képességeket miközben még szórakoztató is. A kisebb korosztálynak cuki állatos kollekcióból válogathatsz, pl. Az Üregező nevű játékban rókáknak, borzoknak segíthettek otthon találni, a Pingvin parádéban pedig pingvineknek építettek utat az átkeléshez. Ha az állatos játékokat már unjátok, akkor se keseredjetek el, építhettek várat a Castle logix segítségével vagy autót a Smart carral, egyre nehezedő tervrajzok alapján. Ha ennél is izgalmasabb kihívást kerestek, próbáljátok meg megtalálni elemlámpáitok segítségével a szellemeket a Szellemvadász című játékban.
Brain box
A Brain boxok – a Smart gamesekhez hasonlóan – nagy segítségünkre vannak, ha több korosztálynak szeretnénk könnyedén fejlesztőjátékot találni. Egészen az első állatok megismerésétől a világtörténelemben való elmélyülésig tartogat izgalmas feladványokat a gyerekek számára. A Brain boxok kiválóan fejlesztik a koncentrációs képességet, a memóriát és a megfigyelőkészséget, miközben hasznos információkat is tanulhatunk belőlük. A játék menete nagyon egyszerű. Jegyezz meg minél több információt a felhúzott feladatlapról, majd egy kockadobás után válaszolj annyi kérdésre, ahányat a kocka mutat. A legkisebbeknek Peppa malacos, Bogyó és Babócás, Első számos és betűs, haladóknak környezetismeretes, közlekedős, nagyobbaknak pedig angol nyelvleckés és tudományos ismeres verziót is találtok. Ha ezek között nem találtatok megfelelőt, az sem probléma, rengeteg Brain box létezik, végtelen mennyiségű témában.
A Sushi gopartiváltozata nem csupán az ázsiai konyha szerelmeseinek lesz a kedvenc játéka. Persze ki ne szeretne egyből bele a fantasztikusan cukin illusztrált miso levesekbe, nigirikbe és makikba? A Sushi go eredeti játékhoz hasonlóan itt is számolnunk és taktikáznunk kell, viszont még több lehetőségünk van a menünk összeállításánál. A játék során minden körben választanunk kell egy ételt a pakliból, majd ezeket egymással kell kombinálnunk. Minden étel más és más módon kombinálható, ezért nagyon ügyesen kell taktikáznunk, hogy a végén a mi összeállításunk érje a legtöbb pontot. Kiváló logikát, számolási és előrelátási képességeket fejlesztő játék, ami ráadásul óriási partyhangulatot is képes a nappalinkba a varázsolni.
8 éves kortól ajánlott.
Magyarországon kiemelkedően sok gyereknek okoz nehézséget a matematika tanulás, ezért sok gyereknek a matek szó maga a mumus. Nem volt ez velem sem másként: ha meghallottam a matekóra szót, legszívesebben elmenekültem volna. Sokszor gondolkodtam rajta, hogy vajon az oktatás módszere nem megfelelő, esetleg a szemléltetőeszközökkel van-e a baj? Ezért is találtam szuper ötletnek a Kuvik matek dobozát. A Montessori pedagógiai módszer alapján készített kiváló minőségű taneszközök segítséget nyújtanak a kicsiknek a matematikai alapjaiban való elmélyüléshez, és annak megszerettetéséhez. A dobozban találtok mindenféle színes, igényesen megtervezett eszközt a tanuláshoz: számoló- és százastáblát, számegyenest, dobókockákat, számolópálcákat, tanuló órát, logikai készleteket és fa korongokat.
3 éves kortól ajánljuk.
Ha ismeritek a Fedőnevek társasjátékot, akkor a Skicc szabályai ismerősen fognak csengeni: adott egy 21 szóból álló tábla. Ezt a táblát mindenki látja. A szavak között vannak egészen hasonlóak is. Minden játékos felhúz egy kódkártyát, ami a táblán egy szót jelöl. Ezt meg kell rajzolnia, a többieknek pedig ki kell találni, hogy melyik szót rajzolta le a tábláról. Mesterművekre nincs idő, hiszen fő a gyorsaság! Mi ebben a nehéz? Hát pl. az, ha a táblán olvasható a ninja és a szamuráj szó is, neked pedig ninját kellene rajzolnod, majd kitaláltatnod a társaiddal. A Skicc egy fantasztikusan pörgős, izgalmas partijáték, ami igazán megdolgoztatja a játékosok kreatív képességeit. Persze mindemellett a logikánkra is szükségünk lesz, ha nyerni akarunk.
8 éves kortól ajánljuk.
A Birka-logika egy dominó alapú kirakójáték kicsiknek, amelyben egyszerre lesz szükség megfigyelőkészségre, vizuális és logikai gondolkodásra, összpontosító képességre és képzelőerőre is. Ebben a cuki báránykás játékban egy táblán kell megalkotnunk egy képet a felhúzott kihíváskártya segítségével. Először fel kell helyeznünk a kártyán látható néhány dominót a táblára, majd a többi dominó közül ki kell választanunk a hiányzó helyekre beillő darabokat. Egy birkát több dominó is kiegészíthet, így előfordul, hogy a dominó egyik oldala tökéletesen passzol a birkánkhoz, a másik azonban nem illik a képre. A játékosnak mindig úgy kell logikázni, hogy a dominó mindkét oldala passzoljon.
5-től 99 éves korig ajánljuk.