Állati detektívek
Egy igazán vicces könyvet keresel, amit a kisiskolás egyszerűen nem fog tudni letenni? Megtaláltad! Megérkezett a legújabb Zseblámpás könyv, és benne Sherlock Holmes... vagyis Sherlock Bones, a négylábú szupernyomozó, és hű társa, Dr. Jane Catson. Na meg persze egy izgalmas bűntény és rengeteg humoros karakter. Mi kell még? Kattints ide és tudj meg mindent a könyvről!
Nem könnyű kérdés, hogy mi lenne a tökéletes első könyv a gyerekek számára. Valami olyan, ami már elég hosszú és összetett ahhoz, hogy “igazi könyvnek” érezzék, de nem olyan megterhelő, hogy pár oldal után félretegyék. Valami, ami izgalmas cselekményével odabilincseli őket a kötethez, ami megdolgoztatja az agyukat, és amin nagyokat lehet nevetni. A Sherlock Bones és a koronaékszerek esete ezt mind tudja, sőt! Még az interaktivitást is belefűzi a mesébe! Lássuk, miért is tökéletes első igazi regény a kisiskolásoknak!
1, Letehetetlenül izgalmas
Ahogy azt az inspirációként szolgáló detektívtörténetekből megszokhattuk, itt is egymást váltják a megoldott rejtélyek és az újabb kérdések, míg végül sikerül pontot tenni a koronaékszerek elrablásának esetére. Kérdés, válasz, ami újabb kérdést vet fel, amire ismét választ kell találnunk és így tovább. Ez a mesteri dramaturgia garantálja, hogy ezt a könyvet egy ülésből fogják végigolvasni a gyerekek! Kedves szülők, kobozzátok el az összes zseblámpát, mert különben egész éjszakás takaró alatt olvasás lesz a vége!
Kattints ide és szerezd meg most!
2, Könnyed és vicces
Bár bűntények és nyomozók népesítik be Sherlock Bones világát, a történet mégis szórakoztató és végtelenül humoros. A szerző jó érzékkel játszik rá a műfaj trópusaira, például az ügyetlen közrendőrök szerepét itt egy csapat rendőrkutyakölyök tölti be, akik legszívesebben csak játszanának, és akiket az olvasó szíve szerint minden alkalommal megdögönyözne, ahányszor csak megjelennek. Dr. Jane Catson, Sherlock társa és krónikása kompetens, okos, fürge és erős is, mégis, mikor a menekülő bűnöző az arcába borító egy konzervnyi kaviárt, kénytelen az utolsó cseppig lenyalogatni a bajszáról, mielőtt folytatni tudná az üldözést. És akkor még nem is beszéltünk az olyan nyelvi poénokról, mint a beszélő nevek, a Barker Street vagy a Kutyingham palota.
Ráadásul aranyos illusztrációk is lazítják a levegősen szedett szöveget, melyek szintén azt a célt szolgálják, hogy az olvasás élmény legyen és ne fáradtság.
Olvasd el az első fejezetet most!
3, Interaktivitás - Legyen játék az olvasás!
Időről időre fejtörők és rejtvények színesítik a szöveget, melyekkel az olvasó gyerekek is a nyomozás részesei lehetnek. Ezek a feladatok éppen annyi kihívást jelentenek, hogy felpiszkálják a kisiskolások érdeklődését, de garantált sikerélményt is nyújtanak. (A megfejtések pedig természetesen megtalálhatók a könyv végén, ha a kis nyomozók ellenőrizni szeretnék magukat.) Ezzel a Sherlock Bones egy egészen új szintre emeli az olvasás élményét, így sokkal inkább kalandnak, játéknak érződik számukra az első önállóan végigolvasott regény.
+1, Nyitottá teszi a gyerekeket a komolyabb regényekre
Persze nem arra gondolunk, hogy a Sherlock Bones után rögtön Arthur Conan Doyle klasszikusát fogják forgatni a gyerekek. De az biztos, hogy már sokkal jobban fognak érdeklődni a detektívregények iránt. Ha az interaktivitás és a nyomozás bejött, folytathatjátok Bojti Anna A kék ajtó titka című kalandkönyvével, pár év múlva pedig jöhet a Könyvvadászok sorozat, és még megannyi Abszolút nyomozós regény.
Hiszünk benne, hogy ha a gyerekeket először az olvasás élvezetére tanítjuk meg kifejezetten nekik írt történeteken keresztül, ha megmutatjuk nekik, hogy az olvasás játék és kaland is lehet, nem csak iskolai tananyag, akkor máris nyert ügyünk van. Innen pedig már gyerekjáték lesz, hogy intelligens, tájékozott, olvasó és gondolkodó felnőttek váljanak belőlük.
Kattints ide és tedd kosárba a könyvet!