Egy könyv, 8 játék, 10 ujj
Lencse Máté és Jesztl József nevét sokan jól ismerhetitek már: a Jól játszani sok-sok család közös kedvencévé vált. Most új közös társasjáték-könyvvel jelentkeznek, ami talán még elődjénél is izgalmasabb! Tudj meg róla mindent!
Ne húzzuk az időt, hiszen annyi mesélni valónk van, térjünk is a lényegre, és lássuk a játék koncepcióját!
Könyv és játék? Hogy lehet ez?
A Lovagi ujjtorna valóban könyv formátumban kapható, és ennek az alapvető oka, hogy nincs szükség semmilyen extra eszközre, hogy játszani tudjatok vele. Se dobókocka, se bábuk, a hozzávalók ugyanis mindig a közelben vannak: a fejetek és az ujjaitok.
Ebből persze egyenesen következik, hogy a Lovagi ujjtorna a tökéletes utazókönyv megtestesülése. Külön szabálykönyv sem tartozik hozzá, hiszen minden szükséges információt megtaláltok az első két oldalon.
A könyv keménylapos, emiatt kinyitva máris megkapjátok a táblákat, és extrán strapabíró is.
Itt tedd kosárba!
A játék egyik ötletgazdája, Lencse Máté pedagógus és játéktervező. Alkotótársa, Jesztl József nélkül azonban nem jöhetett volna létre ez a különleges játék: ők ketten a hazai játékpedagógia meghatározó alakjai. Játékaik, amellett, hogy szórakoztatóak, sok-sok készséget fejlesztenek: például a memóriát, a finommotorikát, a téri tájékozódást, sőt, a Lovagi ujjtorna esetében az írás-olvasást megalapozó készségeket is.
Itt olvashatsz egy izgalmas, közös interjút velük, amiben mesélnek a társasok és a játék örömének fontosságáról!
Hogyan kell játszani?
A játékok 4 éves kortól már játszhatók is, szóval ha kisgyerek van a családban, ő sem marad ki a mókából, de a nagyobb tesóknak, sőt, a szülőknek is jelent majd kihívást! Az első ránézésre egyszerűnek tűnő logikai és ügyességi játékok ugyanis hamar bonyolultabbá válnak, amint sok-sok ujj tapad a táblákra!
Biztosan nem könnyű elképzelni, hogy egy játékot ugyanúgy élvezzen ennyi különböző korú családtag, de ha ismeritek már a Jól játszani című társasgyűjteményt, akkor tudjátok, miről beszélünk!
A játékhoz tartozik egy kerettörténet is: négy kis lovag útját követik az ujjaink, a végcél pedig, hogy mindegyikük eljusson a saját várába. Hét nehéz próbát kell kiállnunk: átjutni erdőn, lápon, labirintuson, hogy végül hátradőlhessünk a kényelmes várakban.
A 8 különböző társas mind-mind más készségeket fejleszt: van köztük memóriára épülő, gyorsasági és logikai játék is. Mindegyiket maximum 4 fő játszhatja, de van köztük olyan is, amihez egyáltalán nem kell társaság, egyedül is abszolút élvezhető. Kooperatív, együttműködésre épülő és versengős verzió közül is választhattok, így biztosan mindenki megtalálja a hangulatához leginkább illőt.
Egy nagy, családi kaland ez a társas, aminek a hozzávalói a fantáziátok, kalandvágyatok és persze az ujjaitok!