Játék, tanulás, mese egy dobozban?

Itt a Kipkopp kvartett!

Kippkopp és Tipptopp januárban hóembert épít, júniusban szamócát szed, októberben szüretel, decemberben fát díszít. Mostantól már mi is végigjátszhatjuk velük az egész évet, hiszen Marék Veronika meséi alapján megjelent a Kippkopp kvartett, ami kártyajáték (háromféle nehézségi szinttel!), mesegyűjtemény és segítség a hónapok, évszakok tanulásához a legkisebbek számára. Olvass tovább, tudj meg mindent erről a vadonatúj játékról!

kippkopp_kvartett_3d_crop_1000px.jpgMarék Veronika gesztenyefiguráin több generáció nőtt fel, pont ezért a Pagony legújabb társasjátékával, a Kippkopp kvartettel szívesen leülnek játszani a szülők, a nagyszülők és a gyerekek is, hiszen az ismerős, kedves mesefigurákkal még a játékszabályok tanulása is könnyebb.

Kevés olyan társasjáték van, amit ugyanúgy élvez egy hároméves mint egy hat-hétéves, és pont emiatt gyakran az idősebb testvérek nem játszanak a kisebbeknek szóló játékaival – szerintük az ,,dedós” – a kicsik pedig nem értik a már olvasni is tudóknak készült játékok bonyolult szabályait. A Kippkopp kvartett játék három játékszabály szerint is játszható!

Tedd a kosaradba!

A legkisebbeknek (3+ éves) szóló ,,Papucs” játékmódban azonos hónapra azonos hónapot, azonos számra azonos számot kell dobnunk, vagy húznunk egyet a húzópakliból. Egyszerűnek hangzik, és valóban olyan játékmód, amit a legkisebbek is könnyen megtanulnak, de nagyon szórakoztató, az idősebb játékosok pedig megszerethetik benne, hogy mennyire pörgős és versenyzős tud lenni. Egy hatéves számára persze nem jelent gondot a számok és színek párosítása, a hároméves viszont a játék során megismerkedhet a számokkal, és a sok gyakorlással ügyesen és biztosan megtanulja az évszakok, hónapok neveit.
kippkopp_mind.jpg
A kisebbeknek (5+) és nagyobbaknak (6+) szóló kvartettjátékban a játékosok sorban egymástól kérnek kártyát úgy, hogy egy adott hónap négy kártyája az ő kezükbe kerüljön – ez a kvartett. Mivel ez a két játékmód azon alapul, hogy egymástól kérdezgetve gyűjtsük az azonos kártyákat, szinte észrevétlenül fejleszti a gyerekek kommunikációs készségét és erősíti a játékosok közti kapcsolatot – ezért kiváló például ,,jégtörő” játéknak új közösségek, például osztályok összekovácsolásánál.

Ha pedig már kijátszottátok magatokat, a doboz még mindig tartalmaz meglepetéseket! Minden hónap egy-egy mese, amit a játék után el is olvashattok a mesefüzetben.

Megtetszett a játék? Tedd a kosaradba!

Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságainkról, akcióinkról és különleges programjainkról, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapcsolódó termékek

Kapcsolódó cikkek

  • Generációk kedvence: Marék Veronika

  • Mit olvastak régen? Mit olvasnak most? Mit olvasnak most is?