
Megérkezett a három kis dínó eddigi legizgalmasabb kalandja!
2021 és 2024 között magyar gyerekek százai kalandozhattak Trikóval és Nyamm-mal a világ körül, leveleikből megismerve a szegényebb vidékeken élő gyerekek mindennapjait. Az UNICEF által kezdeményezett projekt célja az volt, hogy a kis olvasók megismerjék a világ más részein élő kortársaik életét, problémáikat, örömeiket, játékaikat, az előfizetéssel támogatva az UNICEF munkáját. Most könyv formában is megjelent ez a csodálatos világutazó kaland, kiegészülve Reginával, a dínólánnyal, és rengeteg, rengeteg új kalanddal – amik azok számára is újdonságot jelentenek, akik előfizetői voltak a két dínó leveleinek. Olvassátok a könyvet szeretettel, mert rengeteg szeretettel íródott!
Hol kapható a legjobb hamburger a világon? Hát persze, hogy New Yorkban, az égig érlő felhőkarcolók és a Szabadság-szobor hazájában. Legalábbis így gondolta Nyamm, a mindig falánk, öklömnyi tirex, aki a magyarok táltosától kapott varázserejű medvefog segítségével másodpercek alatt New Yorkba repítette magát, Trikót és Reginát is. De nyoma sem volt hamburgerezőnek, állatkertnek vagy sárga taxiknak, mert egy irodaház sokadik emeletén érkeztek meg. Itt ismerkedtek meg Helennel, aki az UNICEF-nek dolgozik, és gyerekeivel együtt megnézik a nagyváros nevezetességeit. Míg Reginának annyira megtetszik a helyi természettudományi múzeum paleontológiai kiállítása, hogy úgy dönt, ott marad egy ideig tudományos munkatársnak, Trikót és Nyammot inkább az vonzza, hogy meglátogassák azokat a helyeket, ahol Helen és az UNICEF segítői járnak, így elvállnak útjaik.
Egymásnak, valamint budapesti barátjuknak, Matyinak küldött vicces és érdekes leveleikből kiderül, hogy mennyi kalandot éltek át útjuk során. Jártak többek között Indiában, Dél-Amerikában (többször is, hála Nyamm néha hiányos földrajzi ismereteinek), Nepálban, Vanuatun, Mongóliában. Simogattak lámákat, segítettek építkezéseknél, megmászták a Csomolungmát, kóstoltak friss mangót, fűszeres curryt, szárított lámahúst, Nyamm pedig sokféle bogarat, pókot és egyéb férget is – a biztonság kedvéért (hátha finomak!).
Ide kattintva megismerhetitek a dínók eddigi kalandjait!
Miközben a fiúk kalandoznak, Regina élete sem telik unalmasan. A múzeumban tudományos munkatársként rengeteget mesél a tudósoknak arról, milyen volt az élet a Zsírkréta korban, milyenek voltak a dinoszauruszok valójában (hiszen a legtöbbnek csak a megkövült csontjai állnak a kutatók rendelkezésére), megkövült dinoszaurusz-lábnyomok után kutat Dél-Amerikában, sőt még Kínába is ellátogat, hogy megismerkedjen valami Ferenccel, vagyis a tudósokkal együtt ellátogasson egy konferenciára. Közben egyre többször veszi észre, hogy egyes kutatók furcsa pillantásokat vetnek rá, sőt, az egyik megpróbálja lefényképezni. És kitől érkeznek a furcsa, zsaroló levelek a természettudományi múzeumba? A kis dínólánynak minden ügyességére szüksége lesz, ha nem akarja, hogy belőle is kiállítási tárgy váljon!
Milyen iskola az, amelyet a gyerekek építenek, méghozzá műanyagból? Hogyan nő a vanília? Hát az ananász? Milyen templom az, ami állandóan figyeli az embereket? Kik járnak a jurtaoviba? Miért olyan nehéz levegőt venni a magas hegyek tetején?
Ezekre és még rengeteg más kérdésre választ kaphattok, ha elolvassátok Berg Judit könyvét, ami most is Kőszeghy Csilla szerethető figuráival elevenedik meg az olvasók előtt.
Azt, hogy megelevenedik, szó szerint kell érteni: az egyes oldalak a digitális térbe is elrepítik az olvasókat: a történetek elején található QR-kódok segítségével megnézhetitek, hogyan telnek a mesékben szereplő, távoli vidékeken élő gyerekek mindennapjai, és hogyan segíti őket a helyszínen az UNICEF.
Ide kattintva elolvashatjátok Berg Judit levelét régi és új olvasóinak!
Azzal, hogy ezt a könyvet megvásároltátok, támogatjátok az UNICEF gyermekmentő tevékenységét is, emellett rengeteget megtanulhattok a világ különböző tájain élő emberekről, állatokról, növényekről, meg persze a dínókról!
Itt tedd a könyvet a kosaradba!
