Egy bűvészes meseregény Wéber Anikótól, melyből kiderül, hogy együtt minden könnyebb!

Wéber Anikó Marcija sok gyereknek ismerős lehet a Most én olvasok!-sorozatból, illetve a szerzőnő Marci és Merkúr című könyvéből. A főszereplő, Marci a vidámságfelelős, igyekszik mindenkit felvidítani, esetenként vigasztalni, ha kell. A haladó olvasóknak szánt második kötetben Bűvészolimpiát rendeznek a gyerekeknek. Az írónő a tőle megszokott érzékenységgel közelíti meg az iskolai problémákat, mindezt a gyerekek számára is érthető módon.

Wéber Anikó: Marci és a Bűvészolimpia (Rátkai Kornél illusztrációval)

A Most én olvasok-sorozatban megismert Marci kalandjai önálló sorozattá nőtték ki magukat, az első kötet Merkúr, a különös új osztálytárs és Marci barátságának történetét mesélte el. Wéber Anikó a rá jellemző, szívmelengető figyelmességgel írt arról, hogy nem mindenki űrlény, aki annak látszik, és érdemes időt szánni egymás valódi megismerésére ahelyett, hogy a felszínes első benyomásainkra hagyatkoznánk. A Marci és Merkúr - Űrlény az osztályban című kötet ráadásul a bolygók, csillagok és galaxisok világához is meghozza az olvasók kedvét, hiszen Merkúr mindent tud az űrről, és otthon saját "bolygója" is van, ahol boldogan játszhat új barátaival délutánonként. A kötet folytatása a most megjelent Marci és a Bűvészolimpia. A haladó olvasóknak szánt második kötetben Bűvészolimpiát rendeznek a másodikosok. Minden gyerek részt szeretne venni rajta, de csak egy csapat győzhet. A gyerekeknek rá kell jönniük, hogy együtt dolgozni nem is olyan könnyű: van, aki mindennel elégedetlen, van, aki állandóan veszekszik, van, aki túl hangos, van, aki túl halk. Különösen nehéz a feladat, ha a tanító néni nem a legjobb barátokat osztja egy csoportba. Marci elhatározza, hogy nekik mégis sikerülni fog és megpróbálja összekovácsolni a csapatot!

Wéber Anikó - ahogy minden eddig megjelent könyvében - ismét nagyon fontos témát boncolgat: az olvasó Marciékkal készül a versenyre, és közben megtanulja elfogadni, hogy a másik másképp gondolkodik. A konfliktusokban könnyen magára ismer minden gyerek, és eljut oda, ahova a bűvészcsapat: együtt mégis könnyebb! A szerzőnő ebben a könyvében is megmutatja, mennyire ért a gyerekekhez, milyen jól ismeri a mindennapjaikat, a köztük működő dinamikát, hiszen minden csoportban vannak visszahúzódó gyerekek, akiknek a képességei rejtve maradnak a hangosabb osztálytársak mellett, vannak hangadók, akik meg tudják határozni egy-egy gyerekközösség életét, és vannak olyan gyerekek, mint Marci, akik nem mindig tudják a receptet az eredményes együttműködésre. A könyv aktuális abból a szempontból is, hogy manapság milyen nehéz azoknak a másodikosoknak, akik az iskolai társas kapcsolatokat egy egész évig nélkülözték a koronavírus járvány miatt, így nekik tulajdonképpen a kezdetektől kell megtanulni a társas kooperációt. Számukra különösen fontos ez a könyv: mintát ad a családoknak, osztályközösségeknek arra, hogyan lehetséges egy ilyen nehéz szituációból kiutat találni. A meseregény otthon közös olvasásra, és iskolai felhasználásra is remek választás.

5 éven felülieknek

Beleolvasó a könyvbe

Korábbi cikk Wéber Anikóról

Kapcsolódó termékek