Berci nem megy iskolába
Megjelent a Berci nem megy iskolába című meseregény, ami egy kisfiú szemszögén keresztül mutatja meg, miféle változásokkal kellett szembesülnünk idén tavasszal – mindezt olyan humorosan, kedvesen és könnyedén, hogy minket, felnőtteket is megnyugtat.
„Hurrá, bezárják az iskolát! Végre, végre, végre! Erre vártam már ezer éve!” Berci nem mehet iskolába – és ennek igencsak örül: végre egész nap otthon lehet. Aminek mégsem örül, az az, hogy mindez egy fránya vírus miatt alakult így. Ráadásul kiderül, hogy azért mégiscsak lesz tanítás, csak éppen online, és még Mamóval sem lehet találkozni, mert Mamóra most különösen vigyázni kell. A kapcsolattartás egyetlen módja a grannykype. Hogy mi az a grannykype, mi az az antikáköpeny, mi szükség van galambokra, sütikre, sőt leguánnyálra, és mindennek mi köze van a vírushoz – kiderül három gyerek, Berci, Juszti és Borka, valamint jó néhány varázslatos nagyszülő fantasztikus kalandjából.
A járvány okozta kiszámíthatatlanság nagy mentális terhet rak mindenkire, de legfőképp a szülőkre, akiknek nem csak magukra kell odafigyelniük, hanem a gyerekek érzelmi hullámvölgyeire is. Bendl Vera Berci nem megy iskolába című meséjét szó szerint az élet írta és azért jött létre, hogy segítsen feldolgozni a járvánnyal járó változásokat.
Berci egy 9 éves kisfiú, aki egyáltalán nem érti, mi problémája van azzal a szüleinek, hogy nem kell iskolába menni. Eleve voltak fenntartásai azokkal a dolgokkal kapcsolatban, amiket a szülei fontosnak tartanak (például fogmosás és házi feladat megírása). Szerinte a gondolat, hogy otthon lehet, játszhat a kutyájával, amennyit csak szeretne, és esetleg még a mesenézés is opció lehet napközben, abszolút nem tartozik a probléma-kategóriába.
De akkor miért feszült apa és miért suvickol és fertőtlenít le mindent anya, őt magát is beleértve?
Szerencsére van egy bátyja, Juszti, aki bár mindig rendkívül morcosnak tűnik, ennek ellenére vajból van a szíve. Ő az, aki leülteti a kisfiút, és megmutatja neki, hogyan néz ki az a bizonyos vírus, ami miett mindez történik, és azt is elmagyarázza neki, hogyan jut be a szervezetbe, ha nem vagyunk óvatosak. Hozzáteszi persze, hogy gyerekekre nem is olyan veszélyes, de az fontos, hogy az idősekre vigyázzunk.
Ettől egyből kevésbé tűnik idegennek és félelmetesnek a dolog, pláne, amikor videochaten felhívják Mamót, a nagymamájukat, aki nyugdíjas mikrobiológus. Viszont Mamó úgy tűnik, sokkal többet tud, mint Berci gondolta volna… még az is lehet, hogy varázsereje van…? Berci számára innentől kezdve az otthon maradás nem az aggódásról és az ismeretlentől való szorongásról szól, hanem ennél sokkal, de sokkal többről. Igazi kalandnak ígérkezik!
8 és 99 éves kor között ajánljuk.