Brummbrumm doktor segít minden bajon!

Itt a Gyógypuszi kártyajáték!

Influenza, rubeola, bárányhimlő, hasmenés... ezek nem egy orvostanhallgató jegyzetei, hanem olyan betegségek, amin egy átlagos ovis az óvoda első 3 hetében keresztülmegy. Az anyukák pedig pont emiatt kifogyhatatlanok zsebkendőből, köhögés elleni szirupból, forró teából és persze gyógypusziból. Bojti Anna legújabb társasjátéka, amely Bartos Erika közkedvelt könyvsorozatán alapszik, segít a gyerekeknek abban, hogy megismerjék, mi minden kell ahhoz, hogy meggyógyuljanak. Olvass tovább, és tudj meg mindent a Gyógypuszi kártyajátékról!

gyogypuszi_fiokos_3d_crop_1000px.jpgEbben a játékban a játékosok a híres Brummbrumm doktor tanítványai lesznek, és mindent meg kell tanulniuk a betegségekről és azok gyógyításáról! Minden orvostanoncnak szüksége van egy betegre, akit a játszma végére meggyógyíthat. Ezt a játék nagyon ötletesen oldja meg: mindenki a saját kedvenc plüssállatát ülteti az ölébe, ezután megméri a lázát egy hatalmas lázmérővel. Ajjaj! Ez bizony elég magas! Minél hamarabb le kellene vinni!

És most jön a játék!

37 betegségkártya, 37 beteg kisállat várja, hogy meggyógyítsák őket, de persze a gyógymód sosem egyforma! Ha Csibe szeme begyullad, szemcseppel kell kezelni, de Egérkének, aki elesett és felsértette a térdét, inkább egy fertőtlenítésre és sebtapaszra van szüksége. Csiga lepkehimlős, Flamingó migrénes, és ezekre mind-mind más a gyógymód! A játékosok minden körben dobnak egy színes dobókockával, majd a dobott színek szerint kapnak lapkákat, amiket egyeztetniük kell a betegségkártyán található gyógymódokkal, és így meggyógyítani az állatokat.

Tedd a kosaradba, és gyógyítsd meg az állatokat!
gyogypuszi_mind_2.jpg
Nem túlzunk: a játék készítésénél különös figyelmet fordítottunk arra, hogy mind a betegségek, mind az azokat csillapító gyógymódok a valóságnak teljesen megfelelő módon legyenek ábrázolva. Ennek érdekében Dr. Szőllősi Anett, a Bethesda Kórház csecsemő- és gyermekgyógyásza is részt vett a játék tervezésében, és ellenőrizte a gyógymódokat. Hogy ez miért fontos? Nem azért, hogy a játékot orvostanhallgatók is játszhassák vizsgára tanuláskor (bár a nehezített, nagyobbaknak való játékmódot akár nekik is ajánljuk), hanem azért, mert jó, ha a gyerekek tisztában vannak azzal, hogy a fertőtlenítő, ami gyakran csíp, a rosszízű orvosság, a kellemetlen szemcsepp nem a szülők ,,gonosz” találmánya, amivel a gyerekeket térdre kényszerítik, hanem fontos és hasznos gyógymódok, és segítenek abban, hogy minél hamarabb átvészeljük a betegségeket.
gyogypuszi_felulrol_2.jpg
A játékosok körönként meggyógyítják a betegségkártya kisállatait, és ezáltal az ölükben ülő plüssállat láza is egyre csökken. Ha nagyon nagy a baj, még Brummbrumm doktor is besegít egy különleges kártyával. A játékot az nyeri meg, aki leggyorsabban meggyógyítja a plüssállatát, vagyis aki a pontokat mérő lázmérőjén legelőször eljut az egészséges testhőmérsékletet jelző kék mezőkre.

Ez után a játék után ne lepődj meg, ha a gyereked elhatározza, hogy ha nagy lesz, orvos lesz belőle!

Megtetszett a játék? Tedd a kosaradba!

Megismernéd a könyveket is? Itt olvashatsz róluk!

Ha nem szeretnél lemaradni az újdonságainkról, akcióinkról és különleges programjainkról, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapcsolódó termékek

Kapcsolódó cikkek

  • Bartos Erika-rajongók, figyelem!