3+1 könyv Einsteinről
Einstein a világ legismertebb fizikusa, és talán az egyetlen olyan tudós, akinek a képével pólókon és tolltartókon is találkozhatunk. Nem meglepő, hogy az ovisok és a kisiskolások is kíváncsiak rá, ki az a mosolygós, bozontos hajú, adott esetben nyelvet öltő alak, aki itt is, ott is feltűnik. Mutatunk néhány könyvet, ami segít megismertetni velük a valaha élt egyik legmeghatározóbb tudóst! Olvass tovább!
1, Albert Einstein
A HVG Kiadó szuper sorozata a Kicsikből NAGYOK, melyből a 4-8 éves gyerekek is megismerhetik a kiemelkedő emberek – tudósok, művészek, újítók – életét! Valamennyien hihetetlen dolgokat vittek véghez, pedig életüket ők is nagy álmokat dédelgető kisgyerekként kezdték – épp olyanokként, amilyenek a könyveket lapozgató gyerekek.
A kis Albert Einsteinről megtudhatják, hogy nem sokat beszélt, de annál többet gondolkodott. Eleinte nehezen illeszkedett be az iskolában, de aztán megszerette a fizikát és a matematikát, és már kamaszkorában megírta első tudományos értekezését. Egész pályafutása alatt a tér és az idő viszonyát kutatta, és ezzel számos 21. századi technológia alapját fektette le.
Az inspiráló történet végén fényképes összefoglaló is olvasható a tudós életéről.
2, Én, Albert Einstein
Az Emberek, akik megváltoztatták a világot című, New York Times bestseller sorozatban is találunk egy Einsteinről szóló részt! Ezek a vidám kötetek arra inspirálják a gyerekeket, hogy merjenek nagyot álmodni, mindezt nagyszerű és példaértékű embereken keresztül.
Albert már gyermekkorában is mindent a maga módján oldott meg. Inkább képekben, mintsem szavakban gondolkodott, és ez a különleges észjárás tette lehetővé számára, hogy olyan bonyolult dolgokat is megértsen, mint a zeneelmélet, vagy hogy miért mutat az iránytű mindig északi irányba. Ezek a gondolatok késztették arra, hogy folytassa az univerzum titkainak megfejtését. Sokan azt gondolták róla, hogy csak egy reménytelen álmodozó, de a kíváncsiságának köszönhetően Einstein a világ egyik legjelentősebb tudósává vált.
3, Einstein és az időgépek
Egy kicsit nagyobbaknak, 8-12 éves gyerekeknek szól az Isteni szikrák-sorozat, mely a Pagony kiadásában jelent meg, és szerintünk a valaha volt legviccesebb ismeretterjesztő sorozat! A kötetek könnyed stílusban, egyes szám első személyben mesélik el azon tudósok életét, akik felfedezéseikkel megváltoztatták az emberi gondolkodást. Mindezt szórakoztató, képregényszerű illusztrációk teszik még viccesebbé és érthetőbbé.
A legújabb részben maga Albert Einstein mesél az életéről és az elméleteiről. Az iskolás gyerek megismerhetik azt a kalandos utat, amit bejárva ő lett a világ egyik legnagyobb fizikusa. Megtudhatják, hogy ha nem épp az egyik elméletén dolgozott, akkor leginkább hegedülni szeretett, vagy a macskájával beszélgetni, és mindig kiállt az atomenergia biztonságos felhasználása mellett. Bár az időgépet végül nem sikerült megalkotnia, ez a könyv mégis visszarepíti az olvasókat Einstein korába.
+1, Hogyan mentettem meg Einstein életét?
Kicsit kilóg a sorból, de, ha már időutazásról beszélünk, nem hagyhatjuk ki az Abszolút könyvek einsteines kötetét sem!
Cornelia Franz díjnyertes német szerző biztos kézzel kalauzolja a 9-12 éves olvasókat a múltban. Egészen különleges helyszínt választott: a történet a tengeren játszódik, egy hatalmas óceánjárón. Emily rejtélyes körülmények között, 2020-ból kerül vissza 1913-ba, az Imperial nevű hajóra, ahol két hasonlóan járt fiúval, Lorenzóval és Malikkal igyekszik megfejteni, mit keresnek ott és hogyan juthatnának vissza a saját korukba. Ebben pedig csakis Albert Einstein segíthet nekik!
A Hogyan mentettem meg Einstein életét? mégsem "csupán" egy időutazós könyv: az Imperial-on kószálva Emily megismeri az Amerikába bevándorolt európaiak nehéz sorsának történetét is.Nagyszerűen érzékenyít és tanít is a regény: arról, hogyan kerekedtek fel egész családok, vagy olyan kétségbeesett férfiak, akik hátrahagyva gyermekeiket egy idegen kontinens felé vették az irányt, hogy biztosítsák családjuk jövőjét.