Tavasz, bringa, bogarak
Tavasszal végre többet lehetünk a szabadban, biciklizhetünk, kirándulhatunk, még nem olvadunk meg a most már menetrendszerű negyven foktól, de nem is kell óránként beülni valami jó meleg helyre. De nem csak a rohangászós gyerekek és a színes ruhás lányok-fiúk bújnak elő ilyenkor, hanem a bogarak, csigák, giliszták, rügyek és levelek is - egyszóval van mit megfigyelni és megismerni a természetben.
Összegyűjtöttünk pár könyvet, ami segít nektek ebben!
Tavaszi böngésző, Naphegy - nem éppen mai, de örök klasszikus a Böngésző sorozat tavaszi darabja. Egyszerre mese, ismeretterjesztő, képeskönyv. A kisváros minden lakója jellegzetes karakter: a kismama, a futkorászó öregúr és ifjú barátnője, Vilma, Péter mindig elszökdöső kutyájával, Pamaccsal, a hegedűs lány, a restiben üldögélő gyanús alakok - minden, az utolsó pontig a nagy egész része, otthonos és vicces, szimpatikus. A helyszínek: az otthon, az utca (a gazdasággal), az áruház, a vasútállomás, a park, a piactér - mind ismerős helyszínek, ahol nagy a kavalkád. Minden apró részletet meg lehet nézni: hogy mi van a pékségénél, mit csinál a fogász, mi van a játékbolt kirakatában vagy a múzeumban… Mindeközben az évszakhoz illő ruhák, történések, állatok népesítik be a könyvet.
Mi csúszik? Mi mászik? és Rovarok, Scolar - ebben a két ismeretterjesztő könyvben a gyerekek megismerkedhetnek a bogarak, rovarok, puhatestűek testfelépítésével és életével. Szerintem ebből egy csomót tanulhatnak a szülők is, a gyerekek természetes kíváncsiságát pedig nem nyomja el a bogaraktól való félelem - azt mondjuk nem garantálja a könyv, hogy a kedvenc állatuk ezentúl a dongó lesz, de biztos, hogy sokat segít.
A közlekedés, Tessloff és Babilon - kicsit nagyobbaknak ajánljuk ezt a könyvet. Most igazán aktuális, hiszen lassan előkerülnek a biciklik a tárolókból és pincékből, és nemcsak őket kell leporolni, de a közlekedési tudásunkat sem árt felfrissíteni. Igaz, hogy a gyerekek nem közlekednek az úton, de egy bicikliúton sem árt tudni, hogy mit jelentenek a táblák, és mi az, hogy jobbra tartás, és mikor kinek van elsőbbsége. Ha meg arra vetemednénk valamilyen érthetetlen oknál fogva, hogy a városban kocsiba úljünk, hát jó szórakozás felismerni a közlekedési táblákat, esetleg kioktatni anyut/aput, amikor éppen index nélkül fordul rá a házunk előtt a parkolóhelyre.
Világatlasz gyerekeknek, Tessloff és Babilon - tervezzük meg a nyaralást már most, bökjünk rá egy pontra a világatlaszban! Legyen mondjuk… Ausztrália! Déli-sark! Vlagyivosztok! Timbuktu! Ebben a könyvben képzeletben körbeutazhatjuk a világot, és rengeteg mindent megtanulhatunk az 5 földrészről, sok-sok fejtörőt oldhatunk meg, és kihajthatós ablakokban olvashatunk érdekes infókat. Aki végigcsinálja, annak biztosan nem lesz gondja az iskolában sem földrajzból, hacsak nem Magyarország bauxitbányászatát kell megtanulnia.Keress, találj, mesélj! - Vidám húsvét, Scolar - ebben a böngészőkönyvben nem az emberek városában figyelhetjük meg, hogy hogyan élnek az emberek, hanem Nyúlföldön figyelhetjük meg a nyulakat - persze ne aggódjunk, ezek rettenetesen antropomorfizált nyulacskák, akik, mit tesz isten! épp a húsvétra készülődnek, tojást festegetnek, bolondoznak, meg ilyesmik - aki tartja a húsvétot, és hisz a nyusziban, az szerintem szeretni fogja ezt a könyvet, továbbá tetszeni fog azoknak a gyerekeknek is, akik szőrös kis cukiságokra vágynak, a nyuszik ugyanis - állítólag a valóságban is - pont ilyenek.