Mit is rejt a minivilág?
Ezen a héten a Pagonyban minden a kicsikről és a kicsiknek szól. A Tessloff és Babilon Kiadó különleges sorozatát, a Beszélő babakezeket mutatja most be nektek Soós Anita, aki két gyerekes anyukaként maga is használja, alkalmazza már időnként a jeleket. Legyetek bátrak és ismerkedjetek meg a könyvekkel! Sugár Judit pedig a Mi micsoda sorozatot ajánlja nektek.
A gyerekek életük első 36 hónapjában tanulják a legtöbbet. Testi és szellemi fejlődésük napról napra megfigyelhető. A tudatos szülők aktívan hozzájárulhatnak ehhez a fejlődéshez.
A minivilág termékek célirányosan támogatják a baba fejlődését anélkül, hogy túlterhelnék őt. Kiváló lehetőséget nyújtanak arra, hogy a baba megtanulja használni az érzékszerveit: hogy a fiatal idegrendszer abban a fejlettségi stádiumban találkozzon a különböző ingerekkel, formákkal, színekkel, amikor fel tudja dolgozni és értelmezi is azokat. A minivilág termékek finom anyagokból készülnek, és az életkori sajátosságoknak megfelelő kiegészítőket tartalmaznak.
A minivilág könyvcsalád tavaszi újdonságai között találkozhattok a megújult Nagy szemű lapozókkal, melynek verseit Szabó T. Anna írta, valamint az Ujjvezető lapozó két új kötetével. A Nézd, merre száll a lepke! és a Nézd, merre megy a kicsi kocsi! kötetekben a kiépített ujjvezetőkön végighaladva a gyermekek felfedezőútra indulhatnak, ezáltal fejlődik a tapintásuk és a finommotorikus mozgásuk. A minivilág könyvek egyik legnépszerűbb sorozata a Beszélő babakezek. A Menjünk sétálni! Gyere játszani! és a Menjünk az állatkertbe! című könyvek sok család kedvenceivé váltak!
Beszélő babakezek
A Beszélő babakezek egy piciknek szóló látványos mesekönyv, kitűnő rímekkel és művészi grafikával. Lapozgatása közben játszva tanulhat a baba és szülei egyaránt. Nyulász Péter vidám, dallamos sorai, és Pap Kata bájos rajzai izgalmas élményt nyújtanak a kicsiknek, miközben a babajelbeszéd néhány fontos jelével ismerkedhetünk meg. Beszélő babakezek 9 hónaposoknak szóló verses mesesorozatának első kötete a babák egyik legkedvesebb időtöltésére, a sétára kíséri el a babát és a mamát. Azokat a jeleket mutatja be, amiket mindennapjaink során láthatunk. Találkozunk a cicával, a kutyával, a pillangóval és a napocskával is. A második kötet a babák kedvenc játékait helyezi középpontba. A sorozat harmadik, legújabb kötete minden oldalpáron 2-2 állatot mutat be nagy, színes képeken: elefánt, zsiráf, fóka, pingvin, kismajom – az állatkerti séta során mindegyikkel találkozhatunk. Ha a szülők érdeklődnek a babajelelés iránt, ami a hallási ingerekhez vizuális, mozgásos ingert kapcsol, az oldalak szélén megtalálják a jeleket is. A jeleléssel gyorsítható a beszédfejlődés, a baba kifejezőkészsége, és remek szórakozás is az egész családnak.
A Mi Micsoda sorozat Mini kötetei biztosan jó választás azoknak a 2-4 éveseknek, akik hamar kezdenek barátkozni a valódi világgal, érdekli őket minden, ami körülöttük történik. Ezek közül a kis könyvek közül bármelyik téma kelti fel gyerekünk érdeklődését, sikerre számíthatunk. Részletesen, mégis egyszerűen fogalmazza meg azokat a kérdéseket, amelyekre mi magunk lehet hogy csak bonyolultan tudunk felelni a kérdések özönében. A két legutóbbi kötet a Menjünk át a zebrán! és az Itt a nyár, csuda jó a Balaton! épp aktuálisak is. Közeledik a nyár, az pedig utazásoknál sokszor halljuk: Ott vagyunk már a Balcsin?! És ilyenkor nehéz nyugodtnak maradni. Érdemes ezt a könyvet lapozgatni egy-egy balatoni kaland előtt. Megnézhetjük együtt, hogyan közlekedik a komp, miket lehet csinálni a strandon, hol biciklizhetünk és milyen állatok élhetnek a Balaton vizében.
Vannak olyan is, akik igazi városi gyerekek: mániásan ragaszkodnak a közlekedéshez és a hozzá kapcsolódó összes szabályhoz. Ilyen volt az én gyerekem is 3-4 éves korában. Pontosan szólt, mikor léphetünk le a járdáról, hol szabad átmenni az úttesten, milyenek a jelzőlámpák. Neki azért volt szüksége erre a könyvre, hogy még inkább elmerülhessen a közlekedés alapvető szabályaiban, nézegethesse az autókat, a jelzéseket. A kisebbemnek pedig azért, mert kevésbé hajlandó követni ezeket az egyszerűen betartható előírásokat, és sokszor tehetetlenül állunk a hirtelen döntései előtt. Ilyenkor, ha hazaértünk, jó átvenni még egyszer a legfontosabbakat: pirosban nem lépünk le a járdáról, hová lehet szaladni a labda után, hol közlekedhetünk biciklivel és hol nem. Ez a kötet biztos, hogy nem hiányozhat a kicsik könyvespolcáról!