A család fogalma az elmúlt néhány évtizedben egyre tágul: már nem a szigorúan vett "hagyományos" családmodell a közösségek alfája és omegája, a változó világ a családokban is sok változást hozott. Újfajta életközösségek jönnek létre, amik elsőre kissé talán bonyolultnak és kuszának tűnnek, de megfelelő kommunikációval és türelemmel végül a kirakós összes darabja a helyére kerülhet.
Néha ez teljesen simán, magától értetődően alakul ki, máskor viszont meg kell támogatni egy kicsit: a magyar nyelvű gyerekirodalomban sokáig úgy kellett halászni az ezzel a témával kapcsolatos könyveket, de szerencsére ez ma már egyre kevésbé van így. Most egy nagy csokornyi olyan könyvet gyűjtöttünk össze nektek, amik segíthetnek nektek és a gyerekeknek is feldolgozni az új, nagyobb családdá formálódás folyamatát.
Annyi minden van, amit nem is gondolnánk egy kiskamaszról! Francine Oomen nagyszerűen mutatja be Léna naplóján keresztül azt, hogy mi minden forog egy tizenkét éves gyerek fejében. Listába szedtük a 12 legfontosabb dolgot, amik nemcsak Lénára, hanem valószínűleg minden vele egykorúra igazak.
Tovább olvasom..."Ma volt az első nap a suliban a szünet után. Az első nap mindig nagyon izgalmas. Minden olyan új. Rajtam is új tizennégy centiméter! Kaptam egy új tolltartót új tollakkal és filcekkel, egy új hátizsákot és egy csomó új ruhát, mert a régieket mind kinőttem. Ez megint komoly fejtörést okozott nekem: mit vegyen fel a hatodikos Léna első nap a suliban?" Olvasd tovább a Léna listái folytatását, a Léna titkait!
Tovább olvasom...