A két vezetőfigura segítségével a gyerekek megismerhetik a kerület mindennapi életét, kialakulását, fejlődését, és működését. Játékos feladatok segítségével fedezhetik fel az őket körülvevő világot, az épített környezetet, a fontosabb épületeket, utcákat, tereket, parkokat. A feladatok megoldása során a gyerekek találkoznak Ferencvárosban élt híres emberekkel; vásárolnak a vásárcsarnokban; utaznak földön, vízen, föld alatt; színházba, vagy múzeumba látogatnak; kiállítást szerveznek az iskolájukban; sportolnak; orvoshoz mennek. Megismerkednek a városban élő állatokkal és növényekkel, foglalkoznak a környezetvédelemmel.
A könyv célja, hogy a gyerekeket gondolkodásra inspirálja, arra, hogy elmondják a véleményüket a városról, az átalakított épületekről, közterek kialakításáról, parkok használatáról, üresen álló épületek újrahasznosításáról. Elgondolkozzanak arról, mivel járulhatnak hozzá ők, hogy városrészük még használhatóbb, élhetőbb legyen.
Szerzők, közreműködők:
A Ferencváros gyerekeknek című könyv szerzője Izápy-Tóth Nikoletta építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, a kultúrAktív Egyesület tagja, 4 gyermek édesanyja. Az illusztrációkat Remsey Dávid grafikus készítette, aki a 2015-ös év Gyerekkönyv Illusztrátora díjban részesült. A kiadvány szakmai lektora dr. Gönczi Ambrus a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény vezetője és Bonyhádi Katalin pedagógus, történelem tanár. Nyelvi lektor: Zöldi Anna, építészmérnök, építészeti szakíró. A kiadvány szerkesztője Sebestyén Ágnes, művészettörténész, a kultúrAktív Egyesület alelnöke.
A kiadvány a Ferencvárosi Önkormányzat és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jelenik meg.