Díjazott gyerekkönyvek!
Két gyerekirodalmat érintő díjat is osztottak az Ünnepi Könyvhét elején: az IBBY-díjat és a Szép Magyar Könyv díjat. Akármit is mondunk, gondolunk a díjakról - hol úgy érezzük, hogy telibe trafáltak, hol úgy, hogy másnak adtuk volna - segítenek tájékozódni, felmutatnak könyveket, amiket biztosan érdemes kézbe venni.
Az Év Gyerekkönyve díjat idén Darvasi László kapta A 3emeletes Mesekönyvért (Magvető, ill. Koncz Tímea) - meg azt hiszem a Pálcikáért és minden jó meséért, amit írt már - írjon meg sokat!
A sokkötetes Darvasival megosztva pedig Tamás Zsuzsa, a Macskakirálylány (Naphegy) kapott Év Gyerekkönyve díjat, gyönyörű és a népmeséket cselesen kiforgató szerelmeskönyvével.
Az illusztrátorok közül Molnár Jacqueline-t díjazták az Év Gyermekkönyve díjjal Lackfi János Kapjátok el Tüdő Gyuszit! és Lázár Ervin A hétfejű tündér (Móra) című kötetéért. Lackifval való hosszú együttműködése és Jacqueline különleges, mély világa már nagyon megérdemelte ezt a díjat!
A fordítók kategóriájában Pék Zoltánt ismerték el Sally Gardner A Hold legsötétebb oldala (Kolibri) című könyvének magyarra ültetéséért - fontos könyv, nagyon jó szöveg.
Marék Veronika a életműdíjban részesült sok-sok évtizedes munkásságáért, amin már lassan a harmadik generáció nő fel.
Az Év kiadója elismerő oklevelet a Kolibri Kiadó kapta 2013-ban megjelentetett könyveiért.
Szép Magyar Könyv díjat kapott a gyermekkönyvek kategóriájában Tóth Krisztina A londoni mackók című könyve, Takács Mari munkája (Csimota). Oklevéllel ismerték el Dániel András Kicsibácsi és Kicsinéni (meg az Imikém) (Pozsonyi Pagony), József Attila Csoszogi, az öreg suszter (Scolar), Kiss Ottó Szusi apó erdőt jár (Móra), valamint Varró Dániel és Agócs Írisz Nem, nem, hanem (Manó könyvek) című művét. A Csoszogit Békés Rozi kalsszikus rajzai, a Szusi apót Baranyai (b) András szupermodern, humoros, dinamikus egészoldalasai illusztrálják.
Mi mindenkinek nagyon gratulálunk, szép munkák, nagyszerű könyvek kapták a díjakat! Olvassátok, nézegessétek őket!