Pitypang és Lili titka
Pásztohy Panka Pitypang és Lili-sorozata az ovis korosztály egyik legnagyobb kedvence. De Lilit és a kiskutyáját a szülők is szeretik, szívesen mesélik, szeretettel beszélnek róla. Na de mi a titka ennek a sorozatnak, miért ennyire töretlen a népszerűsége és hogy lehet, hogy még a kisiskolások is sokszor rajta felejtik a tekintetüket...?
Az egyik oka nyilván a kiskutya, de ne gondoljuk, hogy a kis olvasókat egy cukin megrajzolt kutyussal meg lehet nyerni!
Ezekben a történetekben mindenki magára ismerhet, hétköznapi eseményeket dolgoznak fel, mégis mindig van bennük valamilyen kis csavar, új információ vagy nézőpont. Elég, ha arra gondolunk, hogy Pitypang egy befogadott kiskutya: szuper üzenet mindazoknak, akik kutyust terveznek magukhoz venni. De van olyan része is a sorozatnak, amiben a kicsik a segítő kutyákról tudhatnak meg többet. Az ember és állat közti szeretetről és tiszteletről szólnak elsősorban a mesék, és amellett, hogy szórakoztatóak, abban is segítenek, hogy a gyerekek életének szerves része legyen ez a szeretet.
A sorozat Jó éjszakát, Pitypang! című részében egy igazán fontos, és szinte minden családot érintő témát vett elő Pásztohy Panka: miért nem akar aludni a gyerek.
El sem tudom mondani, három év alatt hányszor tették fel nekem a kérdést, hogy ilyenkor mégis milyen mese segíthet! Na, például a Jó éjszakát, Pitypang! szerintem biztosan.
A történet ott indul, hogy Lili sehogy sem akar elaludni, és kicsit az is zavarja, hogy Lotti, a kistestvére a szüleivel maradhat éjszakára, míg neki a saját szobájában a helye. Ezt egyrészt igazságtalannak tartja, másrészt… hát, picit fél a sötétben, a kertből beszűrődő fura zajok vélt forrását pedig le is rajzolja később a szüleinek: egy nagy zöld szörnyet, aki a legkevésbé sem tűnik barátságos szándékúnak.
Ilyen helyzetben a szülőnek nincs könnyű dolga: egyrészt tudjuk, hogy ha a gyereknek már megvannak a kialakult szokásai, szuper szobája, itt épp még egy aranyos kiskutyája is, aki vele alszik, akkor ideális esetben ennek így elégnek kéne lennie a békés éjszakákhoz, attól függetlenül, hogy milyen változások történnek a család életében.
De ez ennél jóval bonyolultabb a valóságban, az új helyzetek megviselik a gyerekeket, adaptálódniuk kell a változásokhoz, és még az az ovis is, aki korábban egyáltalán nem szorongott lefekvés előtt, simán elkezdhet nyugtalankodni. Lehet persze az is, hogy figyelemre vágyik, de ez is érthető reakció a részéről, és még ha tudjuk is, hogy erről van szó, akkor is komolyan kell vennünk a problémát és megpróbálni a lehető legtürelmesebben reagálni az aggályaira.
Lili szülei is így tesznek, tudd meg a meséből, hogyan!
Figyelem, most a cselekmény leírása következik!
Az anyukája javaslatára Lili, Pitypang és apa kimennek a kertbe megnézni, hogy mi is a helyzet odakinn, miután lemegy a nap. A furcsa neszek forrásairól szép lassan kiderül, hogy az éjszaka állatainak zörejei, és cseppet sem félelmetesek, ha az ember megismerkedik velük. Találkozunk egy aranyos fülesbagoly-családdal, egy sünivel, sőt, még egy nyesttel is! Lili pedig ámul és bámul, menyi olyan állat él a kertben, akikről ő egyáltalán nem is tudott. Majd szép lassan megnyugszik, hiszen már nem ismeretlenek számára, sőt, még le is rajzolja őket a tesójának, hogy másnap ő is megnézhesse.
Az elalvástól, sötéttől, furcsa lényektől szorongó gyerekeknek megnyugtatásra van szükségük, és ezt sokszor már az meg tudja adni nekik, ha érzik, hogy a problémájukkal nincsenek magukra hagyva és nem csak ők élik át a stresszt, amit a félelem okoz. Ez a mese hatalmas segítség lehet a tanácstalan szülőknek, ha úgy érzitek, kicsit kifogytatok a praktikákból. Ráadásul a jól ismert, hihetetlenül cuki, színes illusztrációk is megtámogatják a történet pozitív hangulatát.
Biztosak vagyunk benne, hogy a korábbi kötetekhez hasonlóan a Jó éjszakát, Pitypang! is előkelő helyre fog szert tenni az estimese-repertoárban.
Rendeld meg itt a könyvet!