Látogassatok el az állatkertbe Marcival!
Ki ne szeretne az állatkertben bóklászni? Ezt az élményt idézi fel a KalandoZoo, ráadásul a Most én olvasok! sorozatból ismert Marcival, akit Wéber Anikó jóvoltából rengeteg kezdő olvasó megszeretett! Olvassátok el a Játékház munkatársainak ajánlóját, aztán próbáljátok ki ti is!
Mindenki szeret az állatkertben kalandozni. Rengeteg érdekes állat, ajándékbolt, csemegék, kihívások… Nincs ez másképp akkor sem, ha Marcival indultok neki a kirándulásnak - a nappaliban.
Marosvári Tamás társasjátéka, a KalandoZoo 2-5 fővel remek móka, már 5 éves kortól (külön játékmódot kapott az ovis korosztály). A plusz moduloktól függően 20 és 50 perc közötti a játékidő. Kalandozós jellegéből, valamint a kártyahasználatból adódóan nincs két egyforma parti, mindig más és más lesz a játék, így hosszú távon is izgalmas tud maradni.
Mi van a dobozban?
Először is, egy hatalmas, színpompás tábla! Ez az állatkert alaprajza, minden látványosság megtalálható rajta a medvétől a flamingóig, a makiktól a fagyiárusig. Rátkai Kornélrajzai szépségesek és mókásak is egyben - az elefánik egymást fröcskölik, a strucc feje a homokban, a pingvinek ugrabugrálnak, a hóbagoly meg elbújt.
Aztán ott vannak az állatok. 100 db kis lapkán tevék, zsiráfok, pingvinek, baglyok, krokodilok és még sok más izgalmas madár, hüllő, emlős, amikről a szabályfüzet végén különös dolgokat is olvashatsz.
Saját küldetéslapot is kap minden játékos, amin a megnézett állatokat gyűjti. És hát gyűjtögetni mindenki szeret!
Vannak még tárgykártyák, eseménykártyák és egyéb finomságok a különböző modulokhoz. Találunk állatcsemegét, időkockát, dobókockát, tanító néni bábut is - csupa-csupa izgalmat!
Mi történik az állatkertben?
A kifutók között bármerre mehettek a bábukkal, attól függően, mit szükséges megnéznetek a küldetésetek teljesítéséhez. Minden megnézett állat annyi pontot ér, amennyi sárga pötty található a lapkáján. Pontot lehet még gyűjteni látványosságok megtekintésekor, illetve bizonyos tárgyak megszerzésével.
A nézelődés, gyűjtögetés közben az idő folyamatosan fogy: a tábla alján elhelyezett idősávon tudjátok nyomon követni, mennyi idő telt el, illetve, hogy mennyi van hátra az állatkerti látogatásból.
Vannak állatok, amiket könnyű megfigyelni - csak úgy pöffeszkednek a kifutóban, integetnek, mórikálják magukat; de vannak félősebb fajták is: az őket kockadobással tudjátok “előcsalogatni” a rejtekükből. Sikeres megfigyelés esetén a játékos küldetéstáblája az állatka képével gazdagodik.
Az ajándékboltban különböző tárgyakat vehettek: távcsövet, hüllőhatározót, programfüzetet... Ezek lehetnek egyszer használatos, folyamatosan érvényben levő, valamint a játék végén pontot érő tárgyak is.
A kalandozást az eseménykártyák teszik még izgalmasabbá. A kék hátterű kártyák mindenkire vonatkozó történéseket adnak hírük, például egy remek fókashow, vagy tevesimogatás; a lila hátterűek pedig csak az aktív játékost érintik: felugorhat a kisvonatra, vagy épp makikakiba lép, ami 2 plusz pontot ér.
A társasjáték egy alapjátékból és 5 kiegészítőmodulból áll, amikhez saját kártyák (felül sötét sávval) és egyéb játékelemek (tanító néni bábu, állatcsemege) tartoznak. Mikor már jól megy az alapjáték, kipróbálhatjátok a modulokat is. Az ezekhez tartozó plusz szabályokat kék háttérszínnel jelölték.
Milyen plusz modulokat tudsz berakni a játékba?
ÁLLATETETÉS – ha imádtok állatokat etetni
TANÍTÓ NÉNI – ha még több feladatra vágytok
ZÁPOR – ha kihívásra vágytok
KISMAKI – ha szerettek állatkákat megmenteni
BUSZ – ha mindig elfelejtitek tolni a kockát az idővonalon
Plusz egy: JÁTÉKMÓD A LEGKISEBBEKNEK
Ezeket a modulokat bármikor használhatjátok külön-külön és együtt is, így mindig új lehet a játék.
Gyönyörű asztalkép, izgalmas feladatok, mókás állatok - minden, ami egy igazi családi társashoz kell, az megvan a KalandoZooban!
A Pagony Játékház munkatársainak ajánlóját olvastad.