A karácsony mindenkié!
Karácsonykor mindenkinek jut valami. Szenteste igazából nincs gazdagabb karácsony, szegényebb karácsony: ahol szeretet van, ott ünnep van. Ezt meséli el Fűzfándy úr karácsonyfájának története megannyi humorral, bájjal – pont úgy, ahogy a gyerekek azt imádják! Olvass róla tovább!
Szabó T. Anna fordításában olvashattok egy igazi amerikai klasszikus mesét, ami már kiállta az idő próbáját, mégsem veszített semmit időtálló, ünnepi üzenetéből. Robert Barry vicces, mégis szívet melengető meséjén már generációk nőttek fel, és egészen biztosak vagyunk benne, a mostani gyerekek is magukkal viszik a mese csodáját.
Ha te is szeretnéd, hogy a gyereked olyan értékekkel tudjon azonosulni, mint hogy osztozni öröm, hogy a szeretet nem köthető anyagi javakhoz, hogy az igazi ünnep nem az ajándékok mennyiségétől lesz szép, akkor olvassátok el Fűzfándy úr karácsonyfájának szívmelengető történetét.
Fűzfándy úr csodaszép, hatalmas karácsonyfát állít a halljában, nem is lehet betelni a gyönyörűségtől, olyan pompázatos! De jaj... Egy gond van csak. Túl nagy a fa, a tetejéből le kell vágni. Szerencsére Kálmán, a komornyik már szalad is az ezüsttálcáért, és a levágott csúcsot viszi a szobalánynak, Klári kisasszonynak. Neki pont jó lesz ez a közepes fácska! De jaj... Nem fér a szobájába, a tetejét le kell vágni. A csúcs viszont pont jó lesz Pistáéknak, aki már viszi is a feleségének az ünnepi fenyőt. A történet így folytatódik tovább és tovább, amíg minden otthonban nem lesz egy tökéletes méretű karácsonyfa.
Rendeld meg most!
Azokban a családokban, ahol gyerekek vannak, minden ünnepi körítésnél többet ér, ha a gyerekeket önfeledten kacagni halljuk. Fűzfándy úr története nagyon kedves humorral fűszerezett, és megmosolyogtatja a kicsiket is, nagyokat is, sőt még az idősebb nagy- és dédszülőket is. Ilyen egy tökéletes ünnepi mesekönyv: összehozza a család apraját-nagyját.
Felnőttként olvasva a mesét csodaszép emlékek törhetnek ránk. Például a saját gyerekkorunk karácsonyai, a gyerekeinkkel töltött első karácsony, vagy az első viccesen félresikerült karácsonyi baki – de eszünkbe juthat az is, milyen csodás érzés a szeretteinktől figyelmet, törődést kapni. Ha kicsit jobban megfigyeljük a történetet, senki sem magának viszi haza a megtalált fenyőcsúcsokat. Másnak okoz vele örömöt, így senki sem marad ki a karácsonyi varázslatból. Te kinek adnád a karácsonyfacsúcsot?
Tedd a kosaradba itt!