"Ezt a játékot a gyerekek ihlették"
Matekos játékot keresel? Vagy éppen unikornisrajongó van a családban? A Mágikus erdővel egyik esetben sem lőhetsz mellé! Ismerd meg ezt a gyönyörű, lapkalerakós, nyugis játékot és a tervezőjét, Csordás Krisztinát! Olvass tovább!
A Mágikus erdő “mesés” köntösbe bújtatja a matematikát, a játékosok egy varázslatos világon belül fejleszthetik a logikus gondolkodásukat. Honnan jött az ötlet, hogy ezt a két elsőre távolinak tűnő világot, a meséket és a matematikát összehozd?
Ezt a játékot a gyerekek ihlették. Az ötlet onnan indult, hogy szerettem volna, ha a diákjaim egy kicsit gyakorolják a fejben számolást. Akkor még 2. osztályosok voltak, már a szorzótábla és számolás százas számkörben tananyag ilyenkor. Aztán főként a lányok körében tombolt az unikornis-mánia. Szóval gondoltam, hogy kellene valami számolós társasjáték, amikben unikornisok vannak. Ezt követően a többi karakter csak úgy adta magát az unikornis mellé. Szeretem a mesés fantáziavilágokat, gyerekként és felnőttként is sok fantasy könyvet olvastam/olvasok.
Tudjuk rólad, hogy régebben a tanítás mellett iskolai társasjáték szakkört is vezettél. Mit gondolsz, milyen előnyökkel jár a gyerekek számára, ha rendszeresen társasjátékoznak?
Rengeteg dolgot fejleszt, igazi minőségi időtöltés. Aktív tevékenység, mindenki kiveszi a részét. Észrevétlenül tanulnak, miközben szórakoznak is. A mostani modern társasjátékok pedig már igen széles skálán fejlesztik azokat a képességeket a gyerekeknél, amikkel aztán az életben könnyebben boldogulnak pl.: szociális készségek, problémamegoldó készség, előre tervezés képessége, a kognitív képességek fejlesztése...stb.
A Mágikus erdőt tesztelted a szakköröseiden? Vagy ők rögtön végeredménnyel találkoztak? Milyen visszajelzéseket kaptál tőlük?
Természetesen a szakkörön is játszottunk a Mágikus erdővel. A gyerekek visszajelzései fontosak voltak számomra. Ez alapján alakítottam, formáltam tovább a játékot. Amikor elkezdtem velük a szakkört, még nem sokan játszottak társasjátékokkal. Ahogy egyre többféle játékot ismertek meg, egyre kritikusabbak lettek az én játék ötleteimmel is, ami pozitívan alakította ezt a játékot is. Az első alkalommal még csak annyit mondtak, hogy jó, vagy tetszett, de ahogy telt az idő, már azt is el tudták mondani, hogy mi tetszett nekik, vagy mi volt az, ami nehézséget okozott, még ötleteket is felhoztak. Érdekes volt megfigyelni náluk ezt a fejlődési folyamatot.
Olvass el egy cikket a játékról!
Mit gondolsz Szimonidesz Hajnalka illusztrációiról? Ilyennek képzelted a kész társast?
Reméltem, hogy valaki olyan készíti majd el a játék grafikáját, aki élvezetet lel a feladatban, hiszen úgy születnek a jó munkák. Lehengerlően szép lett ez a játék, így bízom benne, hogy szeretett ezen dolgozni. Van egy megfoghatatlanul barátságos és élettel teli hangulata az alkotásainak. Ugyan nem találkoztunk még, de remélem lesz majd alkalmam megköszönni neki személyesen.
Dolgozol most valamilyen társason?
Jelenleg több játék ötletem is van, már csak az idő hiányzik a megvalósításhoz, de ami késik, nem múlik. Bízom benne, hogy a Pagony Kiadónak lesz, ami tetszik ezekből.