Boribon ott segít, ahol tud!
Biztosan ismeritek Boribont, a legédesebb kismackót, aki lassan 50 éve jó barátja a mindenkori csöppöknek. A Marék Veronika teremtette karakter köré egy egész univerzum épült az elmúlt években. Ismerjétek meg az összes Boribon-játékot ebből a cikkből!
A közönségkedvenc mackó több mint 20 története segíti szülők és apró csemetéik mindennapjait. Segít megbirkózni a problémákkal, feldolgozni a körülöttünk forgó világot, gyönyörködtet, szórakoztat és fejleszti a legkisebbek nyelvi készségeit is. Alakítja a fantáziájukat, növeli a képzelőerejüket. Ez a csodálatos Boribon-univerzum pedig egyre csak tágul és tágul!
Foglalkoztató könyvekben, diafilmeken és hangoskönyvekben is találkozhatunk Boribonnal. Sőt, haza is vihetjük magunkkal: egy barátságos tekintetű, puha és aranyos mackó lehet gyermekünk legkedvesebb alvókája. Mesekockán forgathatjuk ki kedvenc szereplőinket, és Boribon már a társasjátékozás felé vezető úton is segít elindulni! A mackó rajongói számára négy különböző társasjáték és egy játszófüzet érhető el, melyek mind különböző készségeket fejleszthetnek, és más-más ingerek mentén szórakoztathatják az óvodásokat.
A Nézd, itt lakik Boribon! egy játszófüzetbe rejtett babaház, amit közösen építhettek meg (olló és ragazstó segítségével), a játék után pedig a borítóból készült borítékban könnyedén el is tehettek.
Rengeteg izgalmas apróságot tartalmaz, amikkel kedvetekre rendezhetitek be vagy rendezhetitek át Annipanni és Boribon otthonát. Sőt akár ti magatok is kitalálhattok új berendezési tárgyakat, így fejlesztve a gyerekek kreativitását és kézügyességét.
Ha ez még nem lenne elég, a Nézd, itt lakik Boribon! a szövegalkotó készséget is hatékonyan fejleszti. A kicsikkel már kétéves kortól mesélhettek közösen, az óvodások pedig már önállóan vagy kortársaikkal is számtalan történetet tudnak eljátszani, így a kis mesehallgatókból hamar kis mesemondók válhatnak Boribon segítségével.
Kattints ide és szerezd meg most!
Egy kicsiknek szóló társasjáték mindig nehéz dolog, hiszen valamilyen kompetenciára kell épülnie, de közben nagyon fontos, hogy magával ragadó legyen. Kevés szabállyal rendelkezzen, de alapmechanizmusokat használjon és tanítson. Elsősorban pedig legyen minél szórakoztatóbb! A Boribon-játékok mind figyelembe veszik ezeket a kritériumokat.
A Boribon, hogy vagy? a Pagony legnépszerűbb játékai közé tartozik, 2018-ban elnyerte az Ország Játéka Díjat is. Egy olyan hiánypótló kommunikációs társasjáték, ami megnyugvást nyújt a szülőknek és segíti a kicsiket egy nehéz és ismeretlen időszakban.
A bölcsis és ovis korszak kezdete megterhelő a szülők és gyerekek számára egyaránt. Ebben az időszakban dúlnak az érzelmek mindkét oldalon. Ekkor segíthet nekünk ez a különleges játék, ami egy ismerős mesehőst használva tanítja a szülőket és gyermekeiket kommunikálni, érzelmeket kifejezni, megérteni és elfogadni. A hirtelen megnövekedett külön töltött idő mindkét fél számára szokatlan, így még fontosabbá válik, hogy megértsük gyermekünket és ő ki tudja fejezni az érzelmeit. A Boribon, hogy vagy? Éppen ezzel a céllal készült és hamar közönségkedvenccé is vált, mert nagyon jól működik.
Több különböző játékmódot találhatunk a dobozban, hogy mindig a megfelelőt kiválasztva segíthessük gyermekünket. Kezdetben beszélgessünk az érzelmekről! A Boribon mackó kártyákkal megtanulhatjuk a különféle alap érzelmeket, a dühtől a szomorúságon át az örömig. Ezeket gyakoroljuk együtt, majd próbáljuk ki, hogy véletlenszerűen húzva egyet rájön-e a csemete a feladványra, mi pedig felismerjük-e az eljátszott érzelmet rajta. Később mesekártyákkal összekötve használhatjuk az érzelemkártyákat.Végezetül bátran meséljük el a napunkat és próbáljuk gyermekünket is játszva beszéltetni a közösségi élményeiről. A Boribon, hogy vagy? egy kiváló játék, minden bölcsit vagy ovit kezdő gyerek és szülő számára.
Számomra a Boribon-társasjátékok közül a legkülönlegesebb, az Adj egy pacsit Boribon! Egy olyan játékról beszélünk, ami leginkább szeretetet hoz a családba, és amit mindenkinek tudok ajánlani. Ez a játék jól fog esni a kicsiknek és nagyoknak egyaránt! Egy ölelés, egy puszi, egy félresikerült kacsintás mindig feltölti az embert és erőt ad a nehezebb hétköznapokon is.
Speciális, az óvodás korosztály számára kitalált apró kihívások, feladatok vannak benne játékos formában. Segítenünk kell Boribonnak összeszedni a hét lufiját. Mindenkinek saját kis gyűjtőtáblája van, amire minden elvégzett feladat (egy gesztus, egy pacsi, egy puszi) után felhelyezhet egy lufit. A lufik különleges alakúak, különféle színűek és egy óriási táblára kell az elején felpakolásznunk őket. Ez már rögtön ad egy jófajta kihívást a gyermekeknek. Szín és formakeresés, tapintás és észlelés, igazi óvodás dolgok. Kétoldalas a tábla, így mindig rejtegethet számunkra újabb és újabb huncutságokat.
A gyerekek nagyon élvezik és megerősíthetjük, hogy a felnőttek számára sem lesz unalmas!
A Boribon-játékok közül a Hová bújtál, Boribon? rejt a legtöbb kihívást. Ebben már a komoly társasjátékos mechanizmusok is megjelennek. Dobókockát használunk, amivel okosan és pontosan kell bánnunk. Kétféle játékmódot találunk a dobozban, amik különféle izgalmakat, versenyt rejtenek a számunkra. Egy bújócskát és egy fogócskát szimuláló játékról van szó, ami garantáltan lekötik a kicsiket. Mindkét játék magas koncentrációt igényel mindkét féltől.
Szülő és gyermek megmérettetik egymással! A játékban szerepet játszik a taktika, az odafigyelés és természetesen a szerencse, ami ebben a korosztályban versengő játékoknál kötelező elem. Alapesetben Annipanni figurájával lépked a szülő és Boribonnal a gyermek, akiknek segítői Hapci és Szuszi, de természetesen cserélhetőek a szerepek.
Mindkét játék nagyon izgalmas: az egyikben lefordulnak a korongok és el kell rejteni Boribont, míg a másikban menekülni kell és nagy szükség lesz a memóriára is. Egy gyors, pörgős, cuki játék, amiből garantáltan újabbat és újabbat szeretne a csöppségünk, de könnyedén engedünk majd ennek a kérésnek, hiszen felnőttként is izgalmas.Lencse Máté ezt a játékot nagyon jól összerakta!
Végül az utolsó és egyben legújabb Boribon-játék, ami szintén Lencse Máté fejéből pattant ki, az Építs velem Boribon! Ez a játék a finommotorikát és a matematikai gondolkodást fejleszti. Különleges benne, hogy térben és síkban is kell építkeznünk. Dobókockák egymásra építése az elsődleges cél, amik segítségével különböző színű és formájú építőelemeket gyűjtünk. Ha először sikerül egy 7 síkidomból álló hajót, házikót, vagy autót megépítenünk a gyűjtőlapunkon, máris beköltözik hozzánk Boribon kicsi kék mackója. Nagyon okosan tanít a játék, észrevétlenül jelennek meg benne a mennyiség viszonyok, hiszen csak kötött sorrendben pakolhatjuk egymásra az egytől háromig pontozott oldalú kockákat. Továbbá tanít kockázatot vállalni, döntéseket mérlegelni, hiszen, ha nincs megfelelő számú pöttyel rendelkező szabad kocka, dönthetünk úgy, hogy újra dobjuk a maradékot, viszont így építőelemeket kockáztatunk.
Egy óvodás leginkább még az építésre fog koncentrálni, ezért zseniális a játék, mert a kézügyességet is fejleszti, de közben az ösztönös döntések következtében sok egyéb dolgot beépít a kicsik fejébe. A számfogalom például, ami az iskolaérettség fontos része, az ilyen játékok útján tud igazán megragadni. Az építéssel megnyeri a játék a csemetéket, a matematikával a felnőtteket, a szerencsével pedig segíti az újrajátszhatóságot és növeli a játékélményt.
Nagyon édesre sikeredett ez a Boribon-társasjáték is, egyrészt ugye a mackó cukisága miatt, másrészt nagyon el lettek találva benne a színek, az elemek, minden. Igazi Boribon-univerzumba illő játék!
Remélem, a Boribon-univerzum színes palettája csak egyre továbbra fog bővülni ilyen csudaklassz játékokkal! És azt is, hogy egyre többen próbálják ki őket, mert bármelyik alkalmas arra, hogy kicsit közelebb hozza a családtagokat egymáshoz. Ha pedig ez által hosszú távra is beépül a társasjátékozás szokása a mindennapokba, az csak hab a tortán!
Ne feledd, Boribon ott segít, ahol tud!
A Pagony Játékház munkatársának ajánlóját olvastad.