Könyvek minden témában

Szemle a friss ismeretterjesztő könyvekről

A gyerekek szeretnek izgalmasakat kérdezni. Most végre minden témában friss és hiteles válaszokat kapnak! Ráadásul órási, varázslatos képekkel gazdagított kiadványok jelentek meg, amik még izgalmasabb szempontból szemléltetik a tárgyukat! Böngéssz, informálódj, szórakozz!

Lapozz a szemlére!

tovább...

Tájékoztatás mesterfokon

Ismeretterjesztők minden mennyiségben

Közlekedés, állatok, növények, térkép, kultúra, tánc, tudomány... Most a legfrissebb és legmenőbb ismeretterjesztő könyveket gyűjtöttem össze, amit minden kíváncsi gyerek szívesen forgat. Ezeket a kiadványokat olvashatjátok közösen, mindjárt megbeszélve a felmerülő kérdéseket, vagy egyből a gyerek kezébe is adhatod, mivel könnyen pontos és valós válaszokat találnak. Nincs is nagyobb kaland, mint felfedezni a világot! 

Ráadásul annyi az újdonság, hogy alig győztem kiválasztani a kedvenceimet. például megjelent a Világlátószerzőinek egy új könyve! Most 2-től 99 éves korig mindenkinek ajánlok egy-két kötetet, amivel nem fogja unni az őszi szünetet... És talán az sem baj, ha marad belőle a télire is bőven új információ...

tovább...

Beszélgetett Petőfi Sándorral, hát az állat lehetett! Másra se vágynék.

Olvass bele a Nincsenapám, seanyám-ba!

Ha egy szobából nincs kiút, ha az életünk egy árulástól csöpögő cseppkőbarlang, ha tohonya élettárs-zsírszobrok feszülnek az ajtónknak, még akkor is meglepő menekülési iránynak tetszik a 20. század elejének magyar irodalma. Karinthy és Kosztolányi, a két macska, akikben a főhős tinédzserleány lelki társait, legjobb barátait és mókakomáit tiszteli, pótolni hivatott az elvált apát, a saját függőségével küzdő anyát és a többi családi árulót. 
Megrázó és humoros, mély és felemelő, felnőttes és gyerekes. Folytathatnám a látszólagos ellentétek sorát, de mivel ez jóval sekélyesebb lenne, mint a regénynek akár egyetlen mondata is, ezért abbahagyom. Inkább olvassátok el magát a művet!
/Litkai Gergely/

tovább...

“Én is megmásztam egy nagy hegyet”

Interjú Kertész Erzsivel, a Panthera - A hógömb fogságában című regény szerzőjével

Az egész csak egy hegymászó szakkörnek indult… Aztán hirtelen egy igazi hegyet kellett megmászni egy csapat gyereknek a kegyetlen kincsvadász Johny fogságában. Ha tudni akarod, mi az olvasóvá nevelés kulcsa, akkor meg kell ismerned egy izgalmas, letehetetlen és meglepően vicces kalandregény dinamikáját!

Kertész Erzsit kérdeztük aPanthera - A hógömb fogságában című könyve kapcsán.

tovább...

Segítség, még mindig (majdnem) normális a családom!

Ruff Orsi írása a Most már igazán-ról, a Stand-up! folytatásáról

A nyári szünet utolsó napjaiban Bakos Virág az ágy alól, a pormacskák közül halássza elő naplóját, melyet valamikor a „Nagy Lekapcsolás” idején hagyott abba. A lusta nyári napok sem teltek eseménytelenül, de ami ezek után történik, az mindenképp rögzítésre érdemes. Ki hagy névtelen fenyegető üzeneteket a lakásajtóban? Mit látott meg véletlenül Virág a Balaton partján? Hogyan kerül egy forgatásra, és ki hívta el egy madárlesre? Vajon ki után sír Vera, és mi tűnt el Helga néni lakásából? A válaszokat Molnár T. Eszter sorozatának második része rejti.

tovább...

Hogyan születik a könyv? 2. rész

Az illusztrátor: Kőszeghy Csilla

A könyvkészítés egyik leglátványosabb része, amikor a szöveg illusztrációkkal egészül ki. Cikksorozatunkban most Kőszeghy Csilla illusztrátor mesél arról, hogy hogyan születtek meg az ő fejében a Két kis dinó Krétán című könyv rajzai, hogyan dolgozik együtt Berg Judittal, és hogy melyik az ő kedvenc képe.

tovább...

Hogyan születik a könyv? 1.

A szerző: Berg Judit

Izgalmas cikksorozatot indítunk: bemutatjuk, hogyan születik meg egy a könyv! Most kiderül, hogy a kézirattól kezdve, kik és hogyan foglalkoznak a szöveggel, illusztrációval, kiderül, mit csinál a szerkesztő és mit tördel a tördelő, megmutatjuk, mi történik egy nyomdában, és hogy hogyan kerül az elkészült mű a könyvesboltok polcaira. 
Kövesd végig aKét kis dinó Krétán című legújabb könyvünket, olvasd el Berg Judittal készült beszélgetésünket.

tovább...

Hogyan születik a könyv? 3. rész

Válaszolnak a szerkesztők: Kovács Eszter és Győri Hanna

A szerkesztő minden szerző mumusa... Vagy mégsem? Hogy van ez a Pagonyban? Egyáltalán, mit csinál a szerkesztő? Hogyan születik a fülszöveg? És ki találja ki a könyvek címeit? Reméljük, cikksorozatunk harmadik részében, az író és a könyvillusztrátor titkai után újabb érdekességet tudsz meg arról, hogyan is születik egy könyv - jelen esetben a Két kis dinó Krétán. Szerkesztőink, Kovács Eszter és Győri Hanna válaszolnak.

tovább...

Berg Judit és az olvasás

Interjú az olvasásról és ami mögötte van

A Rumini és még sok-sok más történet írója gyerekként kezdetben hadilábon állt az olvasással. Talán pont ezért is sikeres a Két kis dinó-sorozat, aminek köteteit sok gyerek elsőként olvassa el önállóan. A következő miniinterjúból az is kiderül, milyen az a könyv, amit Berg Judit szerint egyáltalán ne adjunk egy olvasni tanuló gyerek kezébe!

tovább...

Sütihasználati beállítások